Sketchup

Interfejs aplikacji – SketchUp – cena

SketchUp jest dobrze znany jako jedno z najlepszych i najłatwiejszych programów do modelowania 3D. Aby nauczyć się podstaw programu SketchUp, potrzebujesz kilku dni. Aby być bardziej zaawansowanym, na pewno potrzebujesz dużo ćwiczeń i samouczków, aby lepiej się z nim zapoznać. SketchUp jest kompatybilny z wieloma programami 3D i można importować wiele formatów plików, takich jak 3Ds Max, DEM, DAE dla Google Earth i Collada. Możesz także importować różne formaty obrazów, takie jak JPG, PNG, a także importować pliki Photoshop.

Branże korzystające ze SketchUp

Interfejs oprogramowania jest prosty i wydajny. Narzędzia są podzielone na sekcje. Każda sekcja łączy wiele powiązanych narzędzi. Możesz znaleźć sekcję zawierającą rysunki, wymazywanie i rysowanie różnych form, takich jak koła i prostokąty. Kolejna sekcja do przesuwania, obracania i zmiany skali modelu. Jest też sekcja związana z widokami, cieniami i kierunkiem słońca. Ułatwi to szybkie zrozumienie sposobu korzystania z oprogramowania.

SketchUp jest używany w dziedzinie projektowania i architektury przez architektów i projektantów. Może być również używany do tworzenia architektury krajobrazu, projektowania mebli i przedmiotów. Poza tym oprogramowanie może służyć do tworzenia gier wideo. W przeciwnym razie możesz używać SketchUp w dziedzinie inżynierii i budownictwa. Jest szeroko stosowany w przemyśle rozrywkowym.

Wtyczki

W branży projektowej SketchUp jest stosunkowo łatwy w użyciu. Szybko generuje wyniki, a przepływ pracy jest z nim bardzo płynny. Jednak, aby Twoja praca była bardziej wydajna, SketchUp umożliwia korzystanie z wielu różnych wtyczek, które ułatwiają pracę i zmniejszają ilość czasu i wysiłku włożonego w projektowanie. Wtyczki należy dobierać w oparciu o dziedzinę Twojej pracy. Na przykład wtyczki używane w architekturze różnią się od tych używanych w tworzeniu gier wideo. Nawet w architekturze te, których używasz w architekturze krajobrazu, różnią się od tych, których używasz w projektowaniu wnętrz. 

Jedną z najczęściej używanych wtyczek do modelowania, która może przyspieszyć proces modelowania, jest Profile Builder 3, który pomaga w przypadku powtarzających się obiektów. Można go używać do tworzenia wielu profili przy użyciu prostych lub złożonych obiektów. Możesz nawet rozszerzyć te profile w ścieżkę.Ta wtyczka jest używana przez średniozaawansowanych lub zaawansowanych użytkowników. Posiada również wersję dla komputerów Mac i Windows.