Oferty leasingowe

Oferty leasingowe dopasowane do Twoich potrzeb 

Leasing zamknięty to najpopularniejszy rodzaj leasingu samochodu. Zgadzasz się wydzierżawić samochód na określony czas i określone limity przebiegu oraz zwrócić go na koniec okresu leasingu. Nie ma obowiązku zakupu samochodu na koniec okresu leasingu, ale jeśli przekroczysz limity kilometrów lub samochód będzie nadmiernie zużyty, będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty

Leasing na czas nieokreślony

Leasing na czas nieokreślony jest dokładnym przeciwieństwem dzierżawy na czas nieokreślony. Ten typ nie ma określonej daty końcowej, a raczej elastyczne okno czasowe, w którym możesz zwrócić samochód bez ponoszenia dodatkowych opłat karnych. Leasing na czas nieokreślony ma również elastyczne limity przebiegu, ale wadą jest to, że za tę korzyść zapłacisz wyższe koszty leasingu. Dowiedz się więcej: https://mylease.pl/porownywarka-leasingowa.

W przypadku leasingu na czas nieokreślony cena zakupu samochodu nie jest tak jednoznaczna. W takim układzie kwota, którą jesteś winien, będzie różnicą między wartością rezydualną samochodu a jego rzeczywistą wartością na koniec okresu leasingu. Oznacza to, że możesz być na haczyku za pokrycie dodatkowej amortyzacji poza początkowymi przewidywaniami dealera dotyczącymi wartości rezydualnej samochodu. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie limitów przebiegu leasingu i unikanie uszkodzeń samochodu (lub przynajmniej naprawa uszkodzeń przed zwrotem pojazdu). Wszelkie uszkodzenia lub nadmierny przebieg mogą spowodować dodatkową amortyzację, co będzie skutkowało dodatkowymi opłatami i wyższą ceną zakupu.

Leasing czy kupno? Co będzie lepsze dla Ciebie?

Jedną z zalet leasingu w porównaniu z zakupem samochodu jest to, że często nie musisz wpłacać zaliczki, o ile masz dobry kredyt. Możesz zdecydować się na wpłatę zaliczki, która obniży Twoje miesięczne raty leasingowe, ale nie jest to wymagane. Leasing samochodu może być tańszy niż zakup, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę rosnące ceny nowych samochodów na rynku. Pozwala również uzyskać nowszy pojazd bez ogromnych kosztów początkowych i czasu spędzonego na uzyskaniu zgody na pożyczkę i wydaniu zaliczki. Kolejną zaletą jest to, że koszty utrzymania prawdopodobnie będą niższe. Ludzie często leasingują zupełnie nowe lub stosunkowo nowe samochody, które nie mają wielu problemów konserwacyjnych, które można napotkać w przypadku starszego pojazdu.

Jednak wadą leasingu samochodu są wszystkie dodatkowe podatki i opłaty, które będziesz płacić – oraz potencjalne nadwyżki – za aktywa, których możesz nigdy nie posiadać. Istnieją również ograniczenia dotyczące liczby mil, które możesz przejechać, i musisz martwić się o przywrócenie samochodu do nieskazitelnego stanu.