pokrowce na krzesła wypożyczalnia

Pokrowce na krzesła – idealny dodatek na wesele

Sama sala weselna stanowi jedynie tło i powinna być na tyle uniwersalna, aby dodając odpowiednie dekoracje pasowała zarówno do wesela w stylu glamour jak i rustykalnym. Choć te dwa style skrajnie różnią się od siebie to jest to możliwe. Pomocne w uzyskaniu takiego efektu będzie zastosowanie pokrowców na krzesła. Dzięki temu nie będą się wyróżniały, a jedynie stanowiły tło dla pozostałych dodatków.

To właśnie krzesła często stanowią element, który nie pasuje do pozostałych elementów wystroju. Stoły wystarczy przykryć eleganckim obrusem, pod którym znikają. Podobny efekt daje zastosowanie pokrowców na krzesła. To prosty sposób na ukrycie niepasujących kolorystycznie siedzisk czy niewielkich wad.

Co zrobić, kiedy sala weselna nie posiada swoich pokrowców?

Jeżeli nie mamy do dyspozycji pokrowców na krzesła, a wygląd samych krzeseł nie wpisuje się w naszą wizję sali weselnej, warto pomyśleć o wypożyczeniu pokrowców na własną rękę. Wynajmem bielizny stołowej zajmują się firmy, które w swoim asortymencie posiadają różnego rodzaju pokrowce, w dużych ilościach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce: pokrowce na krzesła wypożyczalnia, aby uzyskać ich adresy. Jedną z takich firm jest: http://gastro-wypozyczalnia.eu/oferta/bielizna-stolowa/. W takim miejscu można znaleźć także dodatkowe ozdoby czy obrusy.

Oczywiście istnieje także możliwość zakupu pokrowców na krzesła, jednak jest to najmniej opłacalna opcja. I chyba zupełnie bez sensu, gdyż po imprezie zostaniemy ze stosem pokrowców na krzesła, z którymi za pewne nie będziemy mieli co zrobić.

Pokrowce na krzesła – prosty sposób na metamorfozę

Pokrowce na krzesła to świetne rozwiązanie, kiedy potrzebujemy szybkiej zmiany wyglądu krzeseł na sali weselnej. Ciężko byłoby posiadać kilka kompletów, które pasowałyby do różnych dekoracji. Z pokrowcami sprawa jest prosta. Wystarczy nałożyć je na krzesła, a one całkowicie odmienią ich wygląd i sprawią, że będą wyglądały elegancko i schludnie.

Pokrowce najczęściej występują w jednolitych kolorach w odcieniach bieli oraz czerni. To klasyczne kolory, które pasują do wszystkiego, więc nie będą gryzły się z przygotowanymi dekoracjami.

Jeżeli chodzi o sam materiał mamy do wyboru pokrowce, które są elastyczne i opinają krzesła, tworząc z nich zupełnie nowy kształt lub takie, które są bardziej luźne i posiadają ozdobne zakładki materiałowe. Niezależnie od rodzaju, pokrowce zakrywają całe krzesło aż do podłogi, dzięki czemu zyskujemy jednolity wygląd sali. To świetny sposób na ukrycie różnych rodzajów krzeseł i znacznie tańszy niż kupowanie nowych mebli. To także świetny sposób na ukrycie plam oraz uszkodzeń na meblach. Tego co znajduje się pod spodem nie widać, a my cieszymy się eleganckim i nienagannie czystym wyglądem pokrowców.

Idealne pokrowce na krzesła – czyli jakie?

Choć pokrowce na krzesła są dość uniwersalną ozdobą, to warto podczas ich wyboru wziąć pod uwagę całościową aranżację sali. W przypadku wesela w rustykalnym czy romantycznym stylu lepiej wyglądać będą pokrowce na krzesła luźne posiadające dodatkowe zakładki. Jeżeli wesele odbywa się w stylu glamour czy nowoczesnym idealne będą te elastyczne. Warto pamiętać, że pokrowce zawsze możemy uzupełnić o dodatkowe ozdoby takie jak kokardy, wstążki czy kwiaty.

Kolejnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest kształt samych krzeseł. Warto sprawdzić czy posiadają one prostokątne czy okrągłe oparcie oraz jakie mają wymiary. Choć niektóre pokrowce są uniwersalne i posiadają elastyczny materiał, dzięki czemu mogą dopasować się do samego krzesła, to warto sprawdzić to. Zbyt duże lub zbyt małe, będą wyglądać nieestetycznie.

Pokrowce na krzesła – skąd je wziąć?

Najlepsza sytuacja jest wtedy, kiedy sala weselna posiada je na swoim wyposażeniu. Warto wziąć to pod uwagę podczas wstępnych rozmów. Często sala posiada w swoim asortymencie zarówno różnego rodzaju pokrowce jak i ozdoby do krzeseł. W takim przypadku jest to opcja, która najczęściej jest już wliczona w cenę organizacji wesela. To idealne rozwiązanie, które nie generuje dodatkowych opłat, a dodatkowo nie musimy zajmować się organizacją.