Polerka automatyczna

Polerka automatyczna – częste uszkodzenia nawierzchni polerowanej 

Polerowanie jednego samochodu może różnić się od polerowania drugiego, dlatego zawsze testujemy obszary i zwykle zachowujemy ostrożność przy wyborze mieszanek i kombinacji. Skuteczne polerowanie maszynowe może usunąć liczne defekty lakieru i chociaż nie jest w stanie całkowicie wyeliminować głębokich zarysowań i odprysków kamiennych, które przedostały się do warstwy podstawowej i podkładowej (ponieważ zbyt mocno wyrównywałoby się powierzchnię), z pewnością może zmniejszyć ich wygląd, zaokrąglając twarde krawędzie, aby złagodzić sposób odbijania światła z powrotem do oka.

Ślady widoczne na słońcu

Klasyczny koszmar czasu mycia, są to zasadniczo drobne zadrapania spowodowane złymi technikami czyszczenia (mianowicie nieskuteczne mycie wstępne i przeciąganie brudu po powierzchniach). Gdy pada na nie słońce, wyglądają jak pajęczyna. Aby uwypuklić te i inne defekty podczas etapów korekcji, używamy silnego źródła światła zaprojektowanego tak, aby naśladować słońce. Dobra lampa do detailingu to narzędzie niemal tak samo ważne jak sama polerka maszynowa.

Drobne zadrapania

Często spowodowane otarciem o żywopłot lub ubranie, są to bardzo lekkie rysy na warstwie lakieru zauważalne, ponieważ w przypadkowy sposób załamują światło. Często okaże się, że są to znacznie więcej linii niż znaków wirowych.

Trawienie wodą i kwasem

Wytrawianie polega na wgryzaniu się substancji bezpośrednio w lakier bezbarwny lub wierzchnią warstwę farby, powodując widoczny ślad. Jest to rzadkie, ale w niektórych przypadkach, gdy substancje żrące były pozostawione na wystarczająco długo, trawienie może być tak silne, że przechodzi przez górne warstwy aż do podkładu.

Głównymi przyczynami trawienia są ptasie odchody (które zawierają silnie żrący kwas moczowy) oraz kwaśne deszcze, które są spowodowane nadmiarem dwutlenku węgla i siarki w atmosferze, który rozpuszcza się w parę wodną, ​​a następnie opada jako woda deszczowa.

Plamy wodne

Są to ślady na poziomie powierzchni spowodowane zanieczyszczeniami znajdującymi się w wodzie wodociągowej. W przeciwieństwie do zwykłej wody deszczowej, woda z kranu – czyli rzecz, której używamy do mycia samochodów – nie jest szczególnie czysta i zawiera różnego rodzaju osady mineralne. Jeśli pozwolisz wyschnąć na lakierze, te zanieczyszczenia pozostaną w tyle, osadzając się w powierzchni. To jest powód, dla którego tak ważne jest osuszanie lakieru ręcznikiem po każdym myciu, aby te zanieczyszczenia nigdy nie miały szansy osiąść i wgryźć się w górną warstwę.