sztuczna trawa na taras

Sztuczna trawa na taras – czy to dobry pomysł?

Piękny taras to nie tylko strefa rekreacyjna służąca wypoczynkowi, ale też dodatkowa przestrzeń dla niektórych stanowiąca przedłużenie mieszkania. W takiej sytuacji, gdy okna naszego salonu wychodzą na taras, zależy nam na tym, żeby rozciągał się za nimi wspaniały widok. To zapewni starannie zaaranżowane miejsce z wygodnymi meblami, oświetleniem i posadzką. Co na niej położyć, żeby wyglądała efektownie? Sztuczna trawa na taras cieszy się rosnącym zainteresowaniem!

Namiastka prawdziwego ogrodu

Tęskniąc za bliskością natury, wychodzimy na balkon, aby tam rozkoszować się świeżym powietrzem i podziwiać swoje kwiaty czy zioła w doniczkach. Sztuczna trawa na taras może dodatkowo sprawić, że jeszcze pełniej poczujemy przyjemność płynącą z takiego wypoczynku. Szczególnie gdy decydujemy się wybrać nawierzchnię o niezwykłej elastyczności i miękkości, po której można chodzić nawet bosymi stopami. Taka nawierzchnia jest świeża, zielona, dzięki czemu wygląda bardzo naturalnie. Odmieni wizerunek każdego tarasu, więc będzie on wyglądał jak wspaniała oaza nawet w samym środku szarego blokowiska.

Czym wyróżnia się sztuczna trawa?

Dzisiaj, dzięki coraz bardziej zaawansowanym technologiom produkcji trawy, udało się stworzyć różne rodzaje nawierzchni do złudzenia przypominające prawdziwy trawnik. Oznacza to, że w zależności od indywidualnych oczekiwań i miejsca można dopasować jej gęstość, odcień oraz twardość, aby idealnie wypełniała przestrzeń.

Sztuczna trawa jest przyjemna w dotyku, dlatego chodzenie po niej nawet na bosaka jest możliwe. Podczas tego stopy są masowane, a także chronione przed zimnem. Trawa ma dobre właściwości izolacyjne, dlatego sprawdza się lepiej niż płytki czy beton.

Utrzymanie sztucznej trawy na tarasie

Niektórzy zastanawiają się nad praktycznymi aspektami montażu i utrzymania sztucznej trawy na tarasie. Okazuje się, że żadna z tych czynności nie jest skomplikowana. Trawę docinamy na wymiar i kleimy na taśmie do posadzki tarasowej. Dociążamy, aby zdołała się zasklepić i nie odchodziła. Zaletą jest brak konieczności korzystania z zaawansowanych narzędzi.

Podobnie jest ze sprzątaniem. Na bieżąco trawę można oczyszczać z kurzu, choć zazwyczaj załatwi to za Ciebie padający deszcz. Gdy trawa ulegnie miejscowemu zabrudzeniu, np. w wyniku kontaktu z tłuszczem lub kolorowymi kredkami dziecięcymi, można myć ją z wykorzystaniem ciepłej wody oraz płynu do naczyń. Liście czy resztki organiczne z roślin usuniesz grabiami, szczotką lub dmuchawą.