Używane BMW w Warszawie – oto najpopularniejsze modele niemieckiej marki

BMW to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych producentów samochodów na całym świecie. Auta od marki z Bawarii stale znajdują się w czołówce list najchętniej kupowanych aut zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wielu fanów tej marki argumentuje to tym, iż BMW to połączenie najlepszej niemieckiej myśli technicznej ze świetnym wyposażeniem z najwyższej półki oraz genialnymi osiągami, za czym naturalnie idą również całkiem wysokie ceny takich aut. Jakie jednak modele możemy nazwać najpopularniejszymi? Oto klasyfikacja najchętniej wybieranych używanych BMW w Warszawie.

Najpopularniejsze używane BMW w Warszawie w ostatnich latach

Marka BMW od lat bije się z innymi niemieckimi producentami na czele list najchętniej wybieranych samochodów używanych w naszym kraju. Choć bardzo często po piętach depczą im tacy giganci, jak Volkswagen, Audi, Mercedes czy Opel, Bawarczycy od lat znajdują się co najmniej na podium rocznych zestawień, często jednak otwierając w nich stawkę. Jakie jednak modele od BMW są tymi najpopularniejszymi w kraju nad Wisłą?

Według wszelkich raportów, najczęściej wybieraną linią aut od BMW jest Seria 3, która stanowi co trzeci zakup w tej konkretnej marce. Najpopularniejszymi generacjami są te o oznaczeniu E36 bądź E46, lecz nie oznacza to, że tylko one liczą się w tym zestawieniu. Owszem, to właśnie te pojazdy są najchętniej wybierane przez kierowców, lecz zarówno nowsze, jak i starsze generacje (w tym drugim przypadku jest trochę gorzej z dostępnością, jako że te auta mają już status klasyków) również są kupowane naprawdę chętnie.

Co mamy dalej? W Polsce bardzo chętnie wybierana jest Seria 5, która pod kątem klasy samochodu znajduje się o jeden segment wyżej niż BMW Serii 3. Starsze egzemplarze jednak można zdobyć w naprawdę korzystnych cenach. Bardzo popularnymi wyborami Polaków są również BMW Serii 1, a więc ciekawe hatchbacki z napędem na tył, a także SUV – BMW X3. Pod kątem liczb żaden z tych modeli nie zbliża się jednak nawet do Serii 3, która pod tym kątem jest prawdziwym dominatorem.

Używane BMW w Warszawie – gdzie kupić?

Jeżeli chodzi o BMW Warszawa używane to miejsce, gdzie możemy naprawdę przebierać w liczbie ogłoszeń samochodowych dotyczących niemieckiej marki. Aktualnie najlepszym miejscem na znalezienie swojego nowego pojazdu jest Internet i wszelakie portale ogłoszeniowe ukierunkowane typowo pod motoryzację. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na przykład poszukać swojego szczęścia w jakimś autoryzowanym komisie.