Ile kosztują zaburtowe silniki spalinowe?

Silniki zaburtowe to niezbędne elementy wyposażenia łodzi motorowych, wędkarskich, żaglowych, a także tych wykorzystywanych do amatorskiego uprawiania sportów wodnych. Dzięki umieszczeniu wszystkich istotnych części silnika w zwartej jednostce jego praca jest sprawna i nienaganna. Wiele pytań, szczególnie zadawanych przez amatorów, dotyczy ceny silników zaburtowych. Od czego zależy cena i ile kosztują silniki zaburtowe?

Zaburtowe silniki spalinowe – zastosowanie 

Silniki zaburtowe możemy podzielić na:

  • elektryczne, 
  • spalinowe. 

Te pierwsze choć zapewniają zdecydowanie cichszą pracę nadają się głównie do stosowania w mniejszych łodziach. Zaburtowe silniki spalinowe z kolei pozwalają na dużo większe spektrum zastosowań. Sprawdzą się doskonale zarówno w niewielkich łodziach, jak i tych dużych jednostkach pływających. 

Od czego zależy cena zaburtowych silników spalinowych?

Cena silnika zaburtowego spalinowego uzależniona jest w głównej mierze od wyboru producenta. Warto jednak pamiętać, że renomowany producent da nam gwarancję niezawodnej pracy, a w razie konieczności także autoryzowanego serwisu. Zdecydowanie rozsądniej stawiać właśnie na takiego i ponieść nieco większy wydatek, niż liczyć na łut szczęścia, że uda nam się znaleźć niezawodny silnik zaburtowy o ofercie niewielkiego przedsiębiorstwa, obecnego na rynku bardzo krótki czas. 

 

W przypadku silników zaburtowych od największych producentów nie musimy wcale stawiać na nowy sprzęt. Dobrym rozwiązaniem, by zaoszczędzić na wysokiej jakości silniku zaburtowym jest zdecydowanie się na zakup używanego modelu. Upewnij się jednak, że jest on w pełni sprawny, a jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat, poproś o pomoc specjalistę. 

Wybór silnika zaburtowego 

Wiesz już, na jakiego producenta silników zaburtowych spalinowych postawić? W takim razie przyszedł odpowiedni moment na wybór konkretnego modelu. Producenci oferują nam wiele możliwości, jednak nie wszystkie sprawdzą się w naszej łodzi. Duże znaczenie przy wyborze będzie mieć jej wielkości. Do wyboru mamy silniki dwusuwowe lub czterosuwowe. Niektórzy z producentów ze względu na dbałość o środowisko w swojej ofercie posiadają wyłącznie te drugie. Ich zaletą jest także cichsza praca i płynniejsza jazda. Renomowany producent oferuje nam także doradztwo w momencie, gdy nie wiemy, na jaki model się zdecydować. Specjalista zapozna się z naszymi potrzebami, a także możliwościami naszych łodzi. Na tej podstawie wybierze idealny silnik zaburtowy spalinowy, który posłuży nam bez zarzutu przez wiele lat.