Czy przyciemnianie tylnych lamp jest bezpieczne?

Na przyciemnianie tylnych lamp decyduje się coraz większa ilość właścicieli pojazdów. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet – nie tylko związanych z samym nowoczesnym designem. Warto jednak pamiętać o tym, że pojazd powinien być w pełni przystosowany do ruchu drogowego. Nieumiejętne przyciemnienie tylnych lamp może negatywnie wpłynąć na widoczność świateł, a w konsekwencji być przyczyną wypadku. Jak w takim razie powinna zostać naklejona folia przyciemniająca, aby spełnić wszystkie swoje funkcje i być przy tym w pełni bezpieczna? 

Przyciemnianie tylnych lamp – postaw na profesjonalną firmę 

Zdecydowanie najlepszym sposobem na bezpieczne przyciemnianie tylnych lamp jest powierzenie tego zadania w ręce doświadczonej firmy. Wykonując wiele zleceń, zyskuje ona ogromne doświadczenie w samym procesie przyklejania, a ponadto doskonale wie, jaki rodzaj folii przyciemniającej będzie w pełni bezpieczny. Jeśli planujesz zakup nowego samochodu i już na tym etapie podoba Ci się efekt przyciemnionych lamp, możesz po prostu kupić auto ze specjalnie przyciemnionymi przez producenta kloszami. Wówczas zyskujesz pewność, że stopień przepuszczania światła jest zgodny z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Nie każdy jednak jest na etapie zakupu nowego pojazdu – wówczas egzamin zda przyciemnianie tylnych lamp w wyspecjalizowanej firmie. 

Jak bezpiecznie przyciemnić tylne lampy?

Czy można samodzielnie przyciemnić tylne lampy? Jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie że ze znalezieniem folii przyciemniającej nie będziemy mieć większych problemów. Wystarczy zamówić ją przez internet i dokładnie zapoznać się z instrukcją nakładania na powierzchnię lampy. Samodzielne wykonanie tego procesu nie należy jednak do najłatwiejszych. Szczególnie jeśli zależy nam na precyzji, która przekłada się w późniejszym czasie na trwałość. Problem może pojawić się także w momencie, kiedy zakupiona folia przyciemniająca nie spełnia obowiązujących przepisów. Zbyt mocne przyciemnienie może w najlepszym wypadku skończyć się mandatem, w najgorszym – kolizją. 

Co zyskasz, przyciemniając tylne lampy? 

Tylne przyciemnione lampy to nie tylko nowoczesny, designerski wygląd auta. Rozwiązanie to sprawdzi się również u osób, które szczególnie dbają o swoje auto. Folia naklejona na reflektor zabezpiecza jego powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Powstałe w codziennej jeździe drobne rysy pozostają na powierzchni folii, a po jej zdjęciu nie ma po nich najmniejszego śladu.