Jak wykonać wszywkę - krok po kroku

Jak wykonać wszywkę – krok po kroku

Krok 1: Przygotuj narzędzia

Wszywkę można wykonać za pomocą kilku narzędzi, które powinny być dostępne w praktycznie każdym domu. Przede wszystkim potrzebna będzie igła do szycia, a także nić lub sznurek, który będzie służył do przeciągania wszywki. Następnie trzeba przygotować materiał, na którym chcemy wykonać wszywkę. Może to być skóra, wełna, kawałek tkaniny lub inny materiał. Na koniec trzeba zaopatrzyć się w mały skrobak, który pomoże w wyciągnięciu zszywki za pomocą igły.

Krok 2: Wybierz miejsce, w którym chcesz wykonać wszywkę

Kiedy już przygotujesz narzędzia, możesz wybrać miejsce, w którym chcesz wykonać wszywkę. To miejsce musi być wystarczająco duże, aby swobodnie pracować przy wszywce. Jeśli będziesz pracować na skórze, najlepiej wybrać miejsce na twardej powierzchni, aby materiale nie zniszczył. Musisz też zapewnić sobie dobre oświetlenie, aby wszywka wyglądała jak najlepiej.

Krok 3: Wyciągnij zszywkę za pomocą igły

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie zszywki. Na początku trzeba użyć igły do szycia, aby wyciągnąć zszywkę z materiału. Następnie należy przeciągnąć przez tę dziurę sznurek lub nitkę. To pozwoli na wyciągnięcie zszywki.

Krok 4: Usuń zszywkę za pomocą skrobaka

Kiedy już wyciągniesz zszywkę, możesz ją usunąć za pomocą małego skrobaka. Skrobak powinien być wykonany z bardzo miękkiego materiału i wyposażony w małą łopatkę. Następnie trzeba delikatnie wyciągać zszywkę z materiału. To najlepiej zrobić, delikatnie ściskając materiał jedną ręką i wykonując ruchy skrobaka ruchem okrężnym.

Krok 5: Przygotuj materiał do wszywki

Kiedy usuniesz zszywkę, możesz przygotować materiał do wszywki. Najpierw trzeba dobrze go wyczyścić i odtłuścić, aby mieć pewność, że nie będzie żadnych nierówności. Następnie trzeba wykonać małą dziurę w miejscu, w którym chcesz wszywać wszywkę. W tym celu można użyć skrobaka lub małego, ostrego noża.

Krok 6: Przeciągnij nitkę przez dziurę

Kiedy już dziurę wycięliśmy, możemy przeciągnąć przez nią sznurek lub nitkę. Trzeba pamiętać, aby sznurek lub nitka były wystarczająco silne, aby wytrzymać obciążenie wszywy. Następnie trzeba przeciągnąć sznurek lub nitkę przez dziurę i dobrze je zacisnąć, aby nie rozsznurowały się.

Krok 7: Przyszyj wszywkę

Teraz można zacząć wszywać wszywkę. Na początku trzeba przełożyć sznurek lub nitkę na drugą stronę materiału. Następnie trzeba założyć na igłę sznurek lub nitkę i dobrze ją przytrzymać, aby nie wypadła. Następnie trzeba przyszyć wszywkę na całej długości.

Krok 8: Przeciągnij sznurek lub nitkę na drugą stronę

Kiedy wszywka będzie już przyszyta, trzeba przeciągnąć sznurek lub nitkę na drugą stronę. Następnie trzeba dobrze przyciągnąć sznurek lub nitkę, aby wszywka była mocno przymocowana. Następnie trzeba ostrożnie odciąć nadmiar sznurka lub nici.

Krok 9: Zaokrąglij krawędzie wszywki

Kiedy sznurek lub nitka będzie już przymocowana, można wygładzić krawędzie wszywki. Następnie trzeba delikatnie wygładzić krawędzie wszywki, używając małego skrobaka. To pozwoli uzyskać gładką krawędź.

Krok 10: Wszywka gotowa.

Kiedy wszystkie kroki zostaną wykonane, wszywka będzie gotowa. Teraz można wyciągnąć sznurek lub nitkę, a materiał będzie gotowy do użycia. To jak proste jest wykonanie wszywki. Wystarczy kilka prostych kroków, aby stworzyć trwałą wszywkę z materiału.Kliknij w link, a dowiesz się, jak wykonać wszywkę – krok po kroku – samodzielnie i bezproblemowo : https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/.