lakierowanie frontów meblowych

Na czym polega lakierowanie frontów meblowych?

Fronty lakierowane są niezawodnym sposobem na przepiękne, nowoczesne zaaranżowanie, kuchni, sypialni czy garderoby. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Klientów. Zastanawiają się jednak oni w jaki sposób jest wykonywane lakierowanie frontów meblowych?

Jak wygląda lakierowanie frontów meblowych?

Pierwszym etapem lakierowania frontów meblowych jest pokrycie płyty MDF lakierem wypełniająco-izolującym. Istotne jest, aby na krawędzie nałożyć aż 3 warstwy preparatu. Po wyschnięciu cała powierzchnia jest szlifowana oraz oczyszczana z pyłu. Dopiero po tych działaniach można przeprowadzić właściwe lakierowanie frontów meblowych wybranym kolorem. Pozytywny efekt wizualny udaje się uzyskać po nałożeniu dwóch warstw wybranego preparatu. Lakier może być matowy lub półmatowy.

Jeżeli efektem, który Cię zadowoli jest połysk, należy dodatkowo nałożyć 3 warstwy nabłyszczającego lakieru i na koniec wypolerować powierzchnię. Najlepsze efekty udaje się uzyskać, gdy realizowane jest najpierw lakierowanie frontów meblowych na sucho, a następnie na mokro.

Oczywiście należy podkreślić, że wszystkie działania muszą zostać wykonane przez profesjonalistów, jeżeli ma być mowa o zadowalającym efekcie.

Jakie zalety przynosi lakierowanie frontów meblowych?

Jesteś w stanie uzyskać meble w dowolnym kolorze, gdy decydujesz się na lakierowanie frontów meblowych. Efekt finalny może być w macie lub połysku, w zależności od Twoich preferencji. Meble lakierowane w wysokim połysku zazwyczaj wybierane są do małych pomieszczeń, aby je optycznie powiększyć.

Ogromną zaletą mebli lakierowanych jest ich odporność na wilgoć, są także łatwe w utrzymaniu czystości. Można je umieścić niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Dobrze radzą sobie w kuchni, łazience oraz sypialni. Często wybierane są także do garderoby.

Fronty lakierowane są bardzo praktyczne, pięknie się prezentują i zapewniają pozytywny odbiór każdego pomieszczenia. Są zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Wystarczy zlecić ich wykonanie profesjonalnej firmie, a niezawodne korzystanie będzie możliwe przez wiele lat.

Lakierowanie frontów meblowych metodą natryskową

Lakierowanie frontów meblowych metodą natryskową pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów wizualnych i gładkiej powierzchni bez żadnych zacieków. Prace można wykonać bardzo szybko, z dużą dokładnością. Dostępnych jest wiele lakierów, które można nakładać metodą natryskową, dlatego Klient w tym zakresie nie ma większych ograniczeń.