Sprzedaż samochodu używanego – Jakie istnieją możliwości?

Czas upływa nieubłaganie nie tylko dla ludzi, ale też dla maszyn. Samochody mają szczególnie to do siebie, że po upływie wielu lat ich naprawy stają się coraz kosztowniejsze. Do tego dochodzi również obowiązkowe ubezpieczenie OC, które dla wielu (szczególnie młodych kierowców) jest bardzo wysokie. Wszystkie te elementy sprawiają, że czasami przychodzi taki czas, gdy trzeba podjąć trudną decyzję o zmianie samochodu na nowy. Wymiana pojazdu nie jest jednak czymś prostym. Dla niektórych pojazd nie jest tylko maszyną, lecz także obiektem wielu miłych wspomnień. Sprzedając pojazd, chcemy więc mieć coś jeszcze z tego.

Jeżeli sprzedaż na portalach ogłoszeniowych nie przynosi efektu to warto rozważyć skup pojazdów lub szrot samochodowy.

Skup samochodowy – Jedno z najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań

Wielu kierowców decyduje się na skup aut Bielsko-Biała, gdy chcą pozbyć się zalegającego na podjeździe samochodu. Skupy tego typu to bardzo dobre rozwiązanie z wielu względów. Do jednych z nich należy prostota całej transakcji. Proces sprzedaży na skupie należy zacząć od znalezienia dobrej firmy i skontaktowania się z nią. Po wstępnej rozmowie najczęściej wysyłany jest do nas przedstawiciel skupu samochodowego wraz z lawetą. Podczas spotkania uzgadniane są wszystkie formalności takie jak np. negocjowanie kwoty, jaką otrzymamy za swój pojazd. Jeżeli obie strony dojdą do porozumienia, wówczas pojazd zostanie załadowany na lawetę. Następnie przedstawiciel skupu wręczy nam komplet niezbędnych do sprzedaży pojazdu dokumentów. Po podpisaniu ich do naszych rąk trafia uzgodniona kwota w postaci gotówki. Samochód do skupu transportowany jest lawetą, najczęściej na koszt firmy. Skupy samochodowe są bardzo wygodną opcją sprzedaży pojazdu. Naszym zdaniem jest jedynie podpisanie dostarczonych dokumentów. Warto zauważyć, że po procesie sprzedaży pojazdu wszelkie opłaty takie jak składki OC przechodzą na nabywcę. Jeżeli jednak chodzi o pieniądze, jakie otrzymamy za sprzedany pojazd to wszystko zależy od jego stanu. Pod uwagę brany jest nie tylko stan wizualny, ale też techniczny. Warto zatem podczas wstępnej rozmowy z pracownikiem skupu nakreślić wszystkie mankamenty pojazdu, aby wiedzieć mniej więcej na czym się stoi.

Złomowanie pojazdu – Ostateczność?

Nie wszystkie samochody nadają się do skupu pojazdów. Czasami bywa tak, że przedstawiciel skupu po oględzinach zaproponować może złomowanie maszyny. Dzieje się tak, gdy wymagane naprawy pojazdu są zwyczajnie nieopłacalne. Jest to poniekąd rozwiązanie ostateczne, jednak warto wówczas pamiętać, że w przypadku złomowania również wymagane jest minimum formalności, które i tak zazwyczaj stoją po stronie skupu. Właściciel pojazdu musi jedynie wypełnić odpowiednie dokumenty, aby pozbyć się swojego zalegającego na podjeździe samochodu.