netflix - informacje

Netflix – cena nie będzie dla Ciebie problemem, a jakość wzrośnie

W najpopularniejszych kanałach telewizyjnych nie zawsze znaleźć można interesujące nas materiały. W związku z tym coraz więcej osób przekonuje się do oglądania Netflixa zarówno w pakiecie standard jak i wybierają najdroższy pakiet w jakości full HD oraz jakości ultra HD. Koszt Netflixa może być na tyle atrakcyjny, że niektórzy rezygnują nawet z tradycyjnej telewizji kablowej i satelitarnej.

Czym dokładnie jest Netflix?

Korzystając z platformy Netflix musimy posiadać dostęp do Internetu. Platforma oferuje najwyższą jakość obrazu i ultrawysoką rozdzielczość poprzez przesyłanie danych strumieniowo. Dzięki możliwościom serwisu Netflix ogromna już ilość obecnych użytkowników serwisu ma dostęp do najnowszych i starszych filmów i seriali.

Interesujące filmy i seriale w każdym pakiecie

Bez względu na to czy wybierzemy plan podstawowy czy plan premium to wchodząc na stronę Netflixa możemy oczekiwać, że szybko znajdziemy coś co nas zainteresuje. Netflix daje możliwość oglądania najróżniejszych materiałów zachowując przy tym zdecydowanie najwyższą jakość obrazu.

Już dziś możesz przekonać się o tym, że serwis Netflix oferuje Twoje ulubione seriale w jakości HD. Będziesz mógł zapomnieć o oglądaniu seriali w telewizji o określonej porze i w jakości SD!

Cotygodniowe aktualizacje bazy filmów i seriali

Mówiąc na temat Netflixa koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że dokonywane są tam cykliczne aktualizacje. W związku z tym co tydzień w serwisie znajdziemy mnóstwo nowych pozycji, które tylko czekają na to aż je obejrzymy.

Na użytkowników czekają aż 3 dostępne pakiety do wyboru. Poniżej zostały one bardziej szczegółowo opisane więc tutaj je tylko wymienimy. Są to pakiety:

  • Podstawowy,
  • Standard,
  • Premium.

Dodamy jedynie, że najwięcej osób obecnie korzysta z opcji premium.

Co oferuje pakiet podstawowy?

Cennik Netflix przewiduje, że pakiet podstawowy kosztuje równe 29 zł. W ramach tego pakietu oferuje Netflix dla nowych użytkowników w pełni nieograniczony dostęp do serwisu. W pakiecie podstawowym bez problemów oglądać możemy nowe filmy i seriale. Obecna cena zapewnia dostęp również do starszych filmów. Co jest więc ograniczeniem?

W planie podstawowym ograniczenie polega na tym, że jednocześnie korzystać możemy z jednego ekranu. Jest to w zasadzie jedyne poważniejsze ograniczenie, którego możemy się pozbyć wraz ze zmianą ceny i rozszerzeniem katalogu.

Cena planu podstawowego jest tak niska również z innego powodu. Otóż chodzi o to, że będziemy mieć dostęp do serwisu w praktycznie pełnym wymiarze, ale z pewnym poważnym ograniczeniem, o którym wcześniej nie wspomniano. Chodzi o zablokowanie dostępu do filmów i seriali w wersji HD oraz FullHD.

Pakiet podstawowy serwisu Netflix daje również możliwość pobierania plików. W ramach tego wybranego pakietu Netflix mamy możliwość pobierania plików, ale tylko na jeden telefon lub tablet.

Plan standard już nieco rozszerza tę możliwość.

Warto zwrócić uwagę, że obowiązująca cena za pakiet podstawowy obowiązuje dopiero od niedawna, a konkretniej mówiąc od 5 sierpnia 2021. Ceny obowiązują nowych użytkowników i w przypadku pakietu podstawowego nastąpiła obniżka cen o 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W poprzednim roku za podstawowy pakiet należało zapłacić 34 zł, a obecnie jest to cena o 5 zł niższa.

Ulubione seriale i jakość HD – pakiet Standard

Interesując się serwisem Netflix cena może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Za kolejny pakiet, jaki oferuje serwis Netflix, czyli pakiet standard zapłacimy jedyne 43 zł. W roku 2020 cena za ten pakiet się nie zmieniła w stosunku do roku poprzedniego.

Różnice między pakietami podstawowym a standard są jednak zauważalne. W przypadku tego drugiego pakietu filmy i seriale już można obejrzeć w lepszej jakości.

Jakość HD pozwoli nam na bardziej komfortowe oglądanie ulubionych materiałów. Łatwo można policzyć, że rocznie za pakiet standard zapłacimy 516 zł.

Kolejna korzyść z pakietu Standard

Bardzo dużą zaletą konta Standard jest to, że można oglądać obraz już nie na jednym a na dwóch ekranach. Płacąc abonament można więc oglądać dwa różne filmy czy seriale w dwóch różnych pomieszczeniach.

Do zalogowania do konta używa się jednych danych, które należy udostępnić drugiemu użytkownikowi, który ma również korzystać z tego samego pakietu.

Pakiet premium – najdroższy pakiet jaki przewiduje cennik Netflix

Przeglądają najróżniejsze pakiety Netflix Premium na pewno przykuje naszą uwagę. Koszt pakietu Premium na chwilę obecną jest nieco większy niż w roku ubiegłym. Właściciel serwisu już jakiś czas temu ogłaszał, że koszt pakietu Premium wzrośnie z rokiem 2021.

Nowy cennik przewiduje, że ceny pakietów Premium wzrosną o 15%. Do tej pory było tak, że ceny pakietów Premium wynosiły 53 zł. Natomiast od sierpnia 2021 cena wzrosła do 60 zł.

Taka cena wciąż jest jednak atrakcyjna i przez internautów to właśnie pakiet Premium zaliczany jest jako najlepsza oferta ze wszystkich, jakie oferuje im Netflix.

W pakiecie zwanym Premium możemy liczyć na świetną jakość obrazu i dostrzeżemy też szeroki zakres dynamiki (HDR). Dzięki niemu obraz będzie naprawdę wyraźny i dostrzeżemy na nim wszystkie istotne szczegóły. Pamiętajmy też, że sporo zależy od tego na jakim urządzeniu będziemy korzystać z serwisu Netflix.

Co zyskamy w pakiecie Premium i ile wówczas kosztuje Netflix?

Zgodnie z nowymi ustaleniami właścicieli serwisu Netflix jest tak, że jednocześnie z pakietu Premium korzystać może 4 osoby. Do tej pory tenże pakiet pozwalał na równoczesne korzystanie z serwisu przez 5 osób.

Jeśli nie odpowiadają nam obecnie wprowadzone zmiany to w każdej chwili możemy anulować członkostwo Netlix. Serwis Netflix nie obciąży nas z tego tytułu absolutnie żadnymi opłatami więc nie musimy się niczego obawiać. Po anulowaniu Netflix przestanie naliczać comiesięczną opłatę przypadającą w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Co z bezpłatnym okresem próbnym?

Większość osób, które miały w przeszłości styczność z serwisem Netflix zapewne wie, że była dostępna opcja bezpłatnego okresu próbnego. W takim okresie nie płaciliśmy ani złotówki za abonament a mogliśmy oglądać same nowe tytuły dostępne w serwisie.

Jeśli po upływie miesiąca bezpłatnego korzystania z serwisu nie spodobał nam się on z jakiegoś powodu to można było po prostu z niego zrezygnować. Przy tym nie ponosiliśmy absolutnie żadnych konsekwencji.

Wszystko odbywało się bez podpisywania jakichkolwiek wiążących umów. Wystarczyło założyć darmowe konto, które uprawniało nas do korzystania z serwisu już na dzień rejestracji konta w tymże serwisie.

Czy utrzymano te warunki?

Polacy wiedząc ile kosztuje Netflix po wybieraniu pakietów decydowali się na coraz częstsze wybieranie wersji darmowej na miesiąc. Na polskim rynku zainteresowanie serwisem Netflix rosło bardzo szybko, ale samemu serwisowi nie przynosiło to korzyści.

Zaczęto dostrzegać możliwość zarabiania (oczywiście nielegalnie) pieniędzy sprzedając nowe konta, gdzie z kolei koszt Netflixa wynosił…0 zł.

Na różnych serwisach aukcyjnych zaczęto oferować możliwość korzystania z serwisu logując się na zakupione za kilkanaście złotych konto. Kupowały go głównie te osoby, które nie wiedziały, że mogą takie darmowe konto założyć samodzielnie.

Ostatecznie serwis Netflix wychwycił ogromną ilość nowych kont, które były zakładane przez naszych rodaków. Do tychże kont podpinano najczęściej tymczasowe adresy mailowe, które bardzo szybko znikały z sieci. Netflix wycofał więc możliwość korzystania z serwisu na zasadach bezpłatnego miesiąca dla nowych użytkowników i taki stan jest utrzymany również i w tym roku.

W innych krajach takie rozwiązania zostały zachowane. Przykładem jednego z nich jest, chociażby Wielka Brytania. Nieetyczne zachowania części naszego społeczeństwa, niestety przysporzyło kłopotów wszystkim obywatelom, którym dostęp do darmowego konta na miesiąc został odebrany.

Dzielenie się kontem w serwisie Netflix

Wiele osób, których kuszą nowe pakiety w serwisie Netflix zastanawia się nad tym czy można dzielić konto z innymi osobami. Okazuje się, że nie ma z tym najmniejszego problemu i wówczas znacznie mniej nas kosztuje Netflix.

Jak już wcześniej wspomniano, już od pakietu w wersji Standard mamy możliwość oglądania różnych materiałów na dwóch ekranach. Obsługa serwisu nie będzie w żaden sposób ingerowała w to czy korzystamy z serwisu z sąsiadem, z którym się rozliczamy czy też z najbliższą rodziną.

Korzystanie z nowych funkcji, świetny obraz i pełen dostęp do serwisu czeka również na osoby, które chcą wspólnie zrzucać się na pakiet Premium. Wspominano już wcześniej, że zgodnie z ustaleniami może być tak, że z tego pakietu korzysta aż 4 osoby.

Łatwo można policzyć ile wynosić nas będą comiesięczne koszty za abonament. W przypadku wersji dla czterech osób będzie tak, że jedna osoba za dostęp do usług zapłaci jedynie…15 zł.

Ze wszystkich dostępnych serwisów oferujących dostęp do seriali, filmów czy programów rozrywkowych to właśnie Netflix w pakiecie w wersji Premium opłaca się najbardziej.

Warto zapytać znajomych, czy najbliższą rodzinę o to czy nie byliby zainteresowani opłaceniem dostępu do omawianego tutaj portalu. Po odpowiednim podzieleniu kosztów może się okazać, że dla wszystkich takie rozwiązanie będzie najbardziej opłacalne.