siłownia Warszawa Zacisze

Nowa, lepsza forma na lato – siłownia

Szukanie motywacji do zwiększenia swojej aktywności fizycznej często odkładamy “na jutro”. Pierwszym krokiem do zmiany jest samo postanowienie o metamorfozie, poprawieniu kondycji lub polepszenia samopoczucia. Rozpoczęcie regularnych treningów to szansa na budowę mięśni, utratę kilogramów lub ich przybranie, obniżenie ciśnienia krwi, a nawet poprawienie koncentracji.

Siłownia (Warszawa, Zacisze) to miejsce, które udowadnia, że wszystko jest możliwe!

Dlaczego warto zapisać się na siłownię?

Choć powodów jest wiele, każdy jeden jest dobry, aby wykupić karnet. Odtwarzanie w kółko tych samych nagrań z treningami w Internecie z czasem staje się nużące i zwyczajnie nie mamy ochoty ich wykonywać. Jak urozmaicić swoją rutynę? Dołączenie do siłowni daje dostęp do wielu sprzętów i zajęć, a także poczucie wspólnoty.

 1. Znajomi o tych samych pasjach

Kiedy jesteś oddany prowadzeniu zdrowego stylu życia, może być trudno znaleźć podobnie myślących kompanów, którzy będą Cię wspierać, nie mówiąc już o kimś, z kim mógłbyś poćwiczyć. Pracownicy siłowni są po to, aby pomóc Ci zadbać o formę i poprawić zdrowie. Posiadanie kogoś, z kim można się spotkać na zajęciach fitness lub wyjść na kawę, jest świetną motywacją i sprawia, że każdy trening jest przyjemniejszy.

 1. Poprawa nastroju

Endorfiny wytwarzane przez organizm podczas ćwiczeń wywołują pozytywne odczucia w mózgu, a poczucie spełnienia po zakończeniu treningu dodaje pewności siebie. Dla osób cierpiących na depresję, regularne ćwiczenia okazują się skutecznym sposobem leczenia. Rozpoczęcie regularnych treningów pomoże stworzyć zupełnie nową, zdrowszą rutynę, nada Twoim dniom rytm.

 1. Każdy kolejny dzień to nowa umiejętność

Chcesz spróbować nowego sportu lub umiejętności? Większość siłowni oferuje treningi osobiste lub lekcje, takie jak trening siłowy, pływanie, tenis i nie tylko. Niektóre sale gimnastyczne oferują nawet grupowe programy treningowe dla indywidualnych celów członków. Możesz skupić się na dowolnej formie sportu, a nawet konkretnej partii ciała.

 1. Poprawa stanu zdrowia

Niezależnie, czy skupisz się na spalaniu tkanki tłuszczowej, czy podnoszeniu ciężarów, na pewno zauważysz poprawę swojej kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Obejmuje to poprawę pracy serca oraz płuc. Regularne ćwiczenia mogą również zmniejszyć ryzyko kontuzji i chorób, a także zapobiegać osteoporozie.

Ponadto, regularne podnoszenie ciężarów może być skuteczniejszym sposobem na utratę wagi niż samo wykonywanie ćwiczeń cardio, takich jak bieganie, jazda na rowerze lub pływanie. Twój metabolizm dłużej utrzymuje się na wyższym poziomie po treningu siłowym, a Twoje ciało zużywa kalorie na odbudowę mięśni po wysiłku.

 1. Poprawa postawy

Praca wykonywana za biurkiem może z czasem powodować wiele bólu, zwłaszcza pleców i odcinka lędźwiowego. Gdy się garbimy, nieświadomie obciążamy kręgosłup, pogarszając z każdym dniem swoją postawę i sylwetkę. Dotyczy to także uczniów lub studentów, którzy większość dnia spędzają w szkolnej ławce lub za biurkiem. Regularne ćwiczenia pomogą złagodzić ból i utrzymać zdrowy kręgosłup.

Nigdy nie ćwiczyłem, od czego powinienem zacząć?

Jeśli nigdy wcześniej nie podnosiłeś ciężarów, dobrym pomysłem jest wykonanie treningu z ciężarem ciała podczas pierwszych kilku sesji. Gdy po raz pierwszy podnosisz wolne ciężary, zacznij od najlżejszych i stopniowo zwiększaj ciężar. Jeśli trenujesz ze sztangą, spróbuj wykonać kilka powtórzeń, nie używając dodatkowego obciążenia. Zdziwisz się, jak ciężka może być. Nie forsuj się i rób przerwy między seriami. Nie musisz być pierwszego dnia tak samo dobry, jak stali bywalcy siłowni.

Oto lista niezbędnych rzeczy na siłownię:

 • wygodny strój,
 • buty na siłownię,
 • ręcznik do ocierania potu,
 • ręcznik i szampon (pod prysznic potreningowy),
 • przekąska potreningowa,
 • butelka wody.

Pamiętaj, że nie jest to wyścig, a członkowie siłowni nie są tam od tego, by Cię oceniać. Skup się na swoim celu, a przekonasz się, że nie ma powodu do obaw.