aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny – korzyści dla zębów

Wszyscy wiemy, że aparaty ortodontyczne prostują nasze zęby, ale czy znasz inne korzyści zdrowotne, które im towarzyszą? Piękny uśmiech ma kluczowe znaczenie dla Twojego wyglądu i pewności siebie. Oprócz korzyści kosmetycznych, aparaty ortodontyczne zwiększają poczucie własnej wartości oraz poprawiają zdrowie fizyczne i emocjonalne. Szelki wpływają również na twoje relacje i zwiększają wydajność w pracy. Co więcej, korzyści zdrowotne leczenia ortodontycznego są liczne.

Czy krzywe zęby mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie?

Osoby, które mają problemy z zębami, są narażone na szereg zagrożeń dla zdrowia. Problemy z zębami są zwykle związane z próchnicą, bólem głowy, infekcjami dziąseł i zapaleniem szczęki. Co gorsza, może prowadzić do poważnych zaburzeń, takich jak choroby serca, udary i zaburzenia układu oddechowego. Dodatkowo, jeśli obszary wad zgryzu nie zostaną odpowiednio oczyszczone, mogą również powodować napięcie mięśni żuchwy i krzywe zęby. Terapia ortodontyczna może skorygować regularne problemy z zębami, takie jak stłoczenie zębów, zgryz dolny i zgryz.

Oprócz korzyści kosmetycznych, szczegółowo omówimy zalety aparatów ortodontycznych.

  • Aparaty zapobiegają chorobom dziąseł

Jeśli przestrzenie między zębami są stosunkowo małe, cząsteczki jedzenia prawdopodobnie zostaną uwięzione. Może to powodować zwiększone ryzyko infekcji dziąseł. Jak aparaty ortodontyczne zapobiegają chorobom dziąseł? Aparaty ortodontyczne prowadzą do odpowiedniego ustawienia wszystkich zębów. Umożliwia to prawidłowe czyszczenie zębów i dziąseł. Dodatkowo ułatwia nitkowanie zębów.

  • Profilaktyka próchnicy

Próchnica zębów powstaje w wyniku niedostatecznego czyszczenia zębów. Często jest to spowodowane przez bakterie uwięzione w przestrzeniach między zębami, które powodują wytwarzanie kwasu. Kwas następnie gromadzi się i niszczy szkliwo zębów, powodując ubytki w zębach. Aparaty ortodontyczne prowadzą do zdrowych odstępów między zębami, co prowadzi do prawidłowego czyszczenia i szczotkowania zębów.

  • Zapobieganie erozji kości

Bakterie często są uwięzione w przestrzeniach międzyzębowych i powodują erozję kości. Aparaty ortodontyczne sprzyjają prawidłowemu czyszczeniu zębów. Jeśli zęby zostaną odpowiednio oczyszczone, nie nastąpi to, ponieważ w przestrzeniach zębowych nie będą obecne bakterie.

  • Pomoc w trawieniu

Jeśli masz krzywe zęby i Twoje zęby nie są prawidłowo umieszczone, możesz nie być w stanie prawidłowo żuć jedzenia. W rezultacie Twój żołądek będzie miał trudności z trawieniem pokarmu i może powodować problemy z trawieniem.