dentysta Łódź

Dentysta Łódź – zadbaj o zdrowie i uśmiech

Leczenie stomatologiczne prędzej czy później czeka każdego. Różnego rodzaju schorzenia, a także naturalna eksploatacja szkliwa zębowego powodują, że prędzej czy później pojawi się potrzeba odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Osoby w naszym mieście, które borykają się z tego typu problemami będą zainteresowane wizytą u dentysty w Łodzi. Dentysta w Łodzi jest rozwiązaniem w przypadku potrzeby szeroko pojętego leczenia stomatologicznego: https://krolewskastomatologia.pl/

Leczenie u dentysty w Łodzi

Pacjenci z różnymi chorobami oraz potrzebami leczenia ortodontycznego zawsze będą poszukiwać pomocy na ich indywidualne problemy. U dentysty w Łodzi pacjent może poprosić o diagnozę, a następnie ukierunkowanie leczenia. Może to być: chirurgia stomatologiczna, endodoncja, wybielanie zębów, ortodoncja, stomatologia estetyczna czy zachowawcza, periodontologia albo usuwanie kamienia nazębnego.

Chirurgia stomatologiczna

Dziedzina chirurgii stomatologicznej, którą oferuje dentysta w Łodzi oferuje szereg zabiegów w jamie ustnej oraz okolic. W gabinecie dentysty w Łodzi pacjent może skorzystać z różnych zabiegów. Będą to chociażby ekstrakcje zębów czy też resekcje korzeni zębowych. Jeżeli ktoś cierpi na ropienie albo posiada przetokę jamowo-nosową również podlega leczeniu chirurgicznemu. Leczenie dotyczy również zmian błony śluzowej. W przypadku takiej potrzeby chirurg może dokonać podcięcia wędzidełek wargi języka. Poza tym chirurgia stomatologiczna pomaga także na innych polach. Mowa tu o leczeniu szczęki, żuchwy, zatoki szczękowej, złamań zębów oraz wyrostków zębodołowy. Niektóre z zabiegów chirurgicznych pozwalają przygotować się do instalacji implantów zębowych.

Ortodoncja

Dentysta w Łodzi umożliwia zainteresowanym pacjentom skorzystanie z zabiegów ortodontycznych. W dużej mierze leczenie dotyczy wad zgryzu. Będzie to dotyczyło zgryzu otwartego i głębokiego, tyło- i przodozgryzu, zgryzu krzyżowego, zgryzu przewieszonego oraz innych schorzeniach tego rodzaju. Tutaj również wszystko zaczyna się diagnostyki, natomiast potem następuje dobór leczenia. W dzisiejszych czasach możliwa jest bardzo wczesna diagnoza schorzeń ortodontycznych u najmłodszych pacjentów.

Leczenie endodontyczne u dentysty w Łodzi

Endodoncja obejmuje leczenie zębów w związku z ich ukrwieniem oraz unerwieniem. Dotyczyć to będzie takich przypadków, w których ząb niezniszczony przez próchnicę będzie powodował nieznośny ból. Wówczas niezbędne może okazać się leczenie kanałowe, które wykonuje dentysta w Łodzi. Zabieg ednodontyczny pozwala na leczenie zęba w taki sposób, by jego usunięcie było dla pacjenta ostatecznością. Endodoncja wymaga znieczulenia oraz użycia wysokiej jakości sprzętu stomatologicznego.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza może się kojarzyć z najbardziej upowszechnioną formą leczenia stomatologicznego. Dotyczy bowiem zwalczania popularnych chorób zębów, takich jak np. próchnica. Tego typu leczenie odbywa się również pod znieczuleniem. W zależności od stopnia zaawansowania próchnicy stomatologia zachowawcza może okazać się procesem długotrwałym. Ważna jest tutaj profilaktyka, aby uniknąć tego typu schorzeń.

Stomatologia estetyczna

Jeżeli chodzi o piękny wygląd zębów, to warto przyjrzeć się stomatologii estetycznej, którą również oferuje dentysta w Łodzi. Zabiegi z tej dziedziny mają na celu ogólne poprawienie wyglądu zębów. Mowa jest tu o wybielaniu, czy też o pozbywaniu się osadu oraz kamienia nazębnego. Ci pacjenci, którzy posiadają trwałe ubytki w uzębieniu mogą skorzystać z różnego rodzaju wypełnień. Będą to wypełnienia kompozytowe oraz porcelanowe, które z kolei na: wkłady, nakłady, licówki, korony i mosty. W przypadku, gdy pacjentowi zależy na bardzo prestiżowym wyglądzie uzębienia, może on skorzystać z nałożenia na zęby specjalnej biżuterii zębowej. Stomatologia estetyczna, dzięki poprawie wyglądu uzębienia pozwala pacjentom wykorzystywać ich uśmiech jako wizytówkę.