auto gaz Warszawa

Auto gaz – obalamy 5 najpopularniejszych mitów

Wokół instalacji auto gazu narosło już wiele mitów. To sprawia, że osoby, które szukają oszczędności i ekonomii w jeździe, czasem nie są pewne słuszności swoich wyborów. Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych mitów, dotyczących m.in. zmniejszonej mocy silnika, jego żywotności czy bezpieczeństwa jazdy. Oto, jak jest naprawdę!

Zastanawiasz się, czy w swoim samochodzie zamontować auto gaz? W Warszawie wielu kierowców ma ten dylemat, ponieważ z jednej strony chcą oszczędzać na przejazdach, a z drugiej nie wiedzą, czy założenie instalacji LPG nie wpłynie negatywnie na osiągi i bezpieczeństwo jazdy. Jak jest w rzeczywistości? Obalamy 5 najpopularniejszych mitów na ten temat.

  1. Auto gaz się nie opłaca.

Samo założenie instalacji może faktycznie wydawać się kosztowne. Jednak wystarczy zrobić prostą kalkulację, w której przyjmiemy, że auto zasilane gazem spala około 8 litrów na 100 kilometrów. Zatem przy założeniu, że miesięcznie pokonujemy około 1000 km, już w ciągu 9 miesięcy można oczekiwać zwrotu inwestycji. W skali całego roku daje to oszczędność rzędu 3 tysięcy złotych.

  1. Przy zasilaniu gazowym spada moc silnika.

Jeżeli instalacja LPG jest wykonana profesjonalnie, to maksymalny spadek mocy w fazie lotnej wyniesie nie więcej niż 3%. Jest to wartość niemal nieodczuwalna przy normalnej codziennej eksploatacji.

  1. Instalacja LPG jest niebezpieczna.

Dzisiaj instalacje LPG są tak nowoczesne i profesjonalne, że nie może być mowy o zagrożeniach dla użytkownika. W tym celu stosuje się wielopoziomowe zabezpieczenia elektrozaworowe, które chronią przed niekontrolowanymi wyciekami. Gwarancją prawidłowego montażu jest przeprowadzany na zakończenie test szczelności. Ważne, aby każdy element instalacji został wykonany z użyciem atestowanych części wysokiej jakości.

  1. Nieprzyjemny zapach w czasie jazdy

Komfort jazdy kierowcy i pasażerów nie zmienia się po zainstalowaniu auto gazu. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu komputerowemu, mieszanka powietrza i gazu całkowicie się spala i jest wydalana na zewnątrz. Szkodliwe spaliny drażniące układ oddechowy nie zagrażają zdrowiu ani samopoczuciu. Przy okazji cała instalacja jest ekologiczna, zatem dobra nie tylko ludzi, ale też dla środowiska.

  1. Negatywny wpływ na żywotność silnika

To kolejny mit, który obalamy. Dobrze dobrana i prawidłowo zamontowana instalacja LPG sprawia, że silnik pracuje na optymalnych obrotach, temperatura spalania pozostaje na właściwym poziomie, a kierowca nie jest bombardowany komunikatami typu „check engine”.