auto gaz Warszawa

Instalacja auto gaz w Warszawie – wszystko, co musisz wiedzieć

Nie maleje popularność samochodów, które mają instalację LPG. To nadal forma chętnie wybierana przez kierowców, zwłaszcza tych, na co dzień poruszających się po dużych miastach. Zastanawiasz się na zamontowaniem auto gazu? Oto kilka wskazówek i informacji na temat tego, czy warto, co jest ważne, na co zwrócić uwagę i wreszcie, ile to będzie kosztowało.

Instalacja auto gaz – ile kosztuje i czy się opłaca?

Wiele osób zanim w ogóle zaczną rozważać zmianę sposobu zasilania samochodu z benzyny na LPG zastanawia się, z jakim kosztem musi się liczyć. Aby uzyskać potrzebne informacje, zaczynają od wyszukiwania ich w sieci, ze wskazaniem miasta, w którym usługa będzie realizowana. „Auto gaz Warszawa” – czego dowiesz się, pod tym hasłem? Uzyskasz wiele wskazówek dotyczących kosztów, ale też wad i zalet instalacji. Jednak zawsze zachęcamy do tego, aby osobiście udać się do wybranego warsztatu https://rteam.waw.pl/instalacje_lpg i przedyskutować wydatek ze specjalistą. Indywidualna wycena jest ważna, ponieważ uwzględnia:

  • model i markę samochodu,
  • rodzaj instalacji gazowej, która zostanie zamontowana,
  • rodzaj wtrysków, wlewów, systemów integracji.

Cena wynika także z tego, jakiej marki instalacja zostanie wybrana. Nie brakuje modeli zaawansowanych oraz z niższej półki cenowej – czasem można sporo zaoszczędzić na tym etapie, jednak pamiętaj, że bardziej od ceny liczy się to, jakie parametry oferuje dany produkt. Inwestycja w każdym razie szybko się zwróci. Szacunkowe wyliczenia zakładają, że:

  • auto ma spalanie 8l/100km,
  • pokonujesz trasę o długości 1000km w ciągu miesiąca
  • koszt instalacji auto gaz zwraca się po około 9 miesiącach,
  • przez rok zaoszczędzisz ponad 3000zł.

Szacunkowy koszt założenia instalacji auto gaz waha się od 2000 do ponad 3000 złotych. Jak już wspominaliśmy ostateczna wycena zawsze jest przeprowadzana w sposób indywidualny.

Auto gaz – marka ma znaczenie

Zarówno to, jakiej marki będzie instalacja auto gaz, jak również fakt przez kogo zostanie wykonana, ma znaczenie dla satysfakcji kierowcy i późniejszego sposobu eksploatowania pojazdu. Zawsze warto udać się do dobrego, nowoczesnego warsztatu. Zapytaj też o to, z jakimi producentami współpracuje. Na rynku nie brak czołowych modeli takich jak BRC czy Landi Renzo.

Warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który może zasugerować zakup innej, równie dobrej, lecz tańszej instalacji. Popularnością w Warszawie cieszy się np.:

  • auto gaz Lovato odpowiedni do pojazdów z silnikami 4-, 6- i 8-cylindrowych, wolnossących i turbodoładowanych. Dobre opinie na temat tego systemu wynikają głównie z niskich cen, które idą w parze z wysoką jakością,
  • auto gaz BRC – instalacje są oryginalnie montowane w samochodach Subaru czy Chevrolet. Osoby, które szukają dobrych systemów LPG zwracają uwagę na tę markę, z uwagi na to, że instalacja jest precyzyjna w dawkowaniu oraz wysoce niezawodna, co potwierdzają liczne testy,
  • auto gaz Landi Renzo – instalacje uznawane za jedne z najlepszych na rynkach europejskich. Fabrycznie montowane w samochodach takich marek jak Dacia, Renault i Skoda. System jest objęty gwarancją, a także łatwy w integracji z komputerami silnikowymi samochodu.

Decydując się na auto gaz, powinieneś dokonywać wyboru między znanymi i cenionymi markami. Jednak jak widzisz, nie zawsze musi to być sprzęt wysokiej światowej klasy. Wiele z nich ma swoje tańsze, równie wydajne odpowiedniki.

Auto gaz – jakie ma zalety?

Oszczędności na rachunkach za paliwo to najważniejszy argument przemawiający za założeniem instalacji auto gaz. Dobra wiadomość jest taka, że instalacje można zakładać niemal we wszystkich silnikach benzynowych i nawet w silnikach diesla. Kluczowe jest dobrane systemu odpowiedniego dla modeli wolnossących i turbodoładowych, z uwzględnieniem ich pojemności. Wtedy można mówić nie tylko o ekonomii jazdy, ale też ekologii – mniejsze spalanie, to mniej zanieczyszczeń uwalnianych do środowiska. Jednocześnie samochód utrzymuje obroty na optymalnym poziomie, dlatego osiągi pozostają na wysokim poziomie.