auto gaz Warszawa

Czy opłaca się zakładać auto gaz w Warszawie?

Zastanawiasz się, czy warto założyć auto gaz? Warszawa to jedno z miast, gdzie uliczne korki ciągną się kilometrami, a poziom zanieczyszczenia powietrza osiąga alarmujące wartości. Warto wziąć to pod uwagę, gdy analizujesz swoje wydatki za paliwo. Czy wiesz, że w skali roku możesz zmniejszyć je nawet o kilka tysięcy złotych? A jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska. Poznaj wszystkie zalety wynikające z montażu instalacji LPG.

Auto gaz a oszczędności

Ceny paliwa rosną i już przekroczyły 6 zł za litr. To może okazać się mocno obciążające dla gospodarstw domowych, szczególnie tych, w których jedna lub dwie osoby każdego dnia dojeżdżają do pracy w Warszawie. Auto gaz w takich przypadkach często okazuje się najbardziej opłacalną inwestycją – warto ponieść jednorazowy wydatek rzędu około 3000 złotych, aby potem tankować taniej. Ile zaoszczędzisz? Około 250 złotych miesięcznie, choć dużo zależy też od tego, jaki rodzaj instalacji wybierzesz, ile i jak jeździsz, czy poruszasz się głównie po mieście czy pokonujesz dalsze trasy. Choć jazda staje się bardziej oszczędna, to nie traci na dynamice.

Wpływ auto gazu na środowisko

Nie jest Ci obojętny los środowiska? Auto gaz zmniejsza nie tylko rachunki za tankowanie na stacji benzynowej, ale też ilość emitowanych spalin. Zmniejsza się zatem poziom zanieczyszczenia wywołany tlenkiem azotu oraz dwutlenkiem węgla. O tym, jaka ilość gazów cieplarnianych jest emitowana do powietrza decydują coraz bardziej restrykcyjne normy środowiskowe. Aby przyczynić się do ich przestrzegania, kierowcy mogą rozważyć instalację LPG zamiast tradycyjnego zasilania benzynowego.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy autem z instalacją LPG

Niektórzy zastanawiają się, czy po zmianie instalacji na LPG odczują duże różnice w jeździe samochodem. Nowoczesne systemy są wyposażone w elektrozaworowe systemy zabezpieczenia wielopoziomowego. Oznacza to duży komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Wpływ na to ma także system odprowadzania spalin na zewnątrz, co sprawia, że w kabinie powietrze jest czyste i pozbawione drażniących substancji oraz zapachów.

Osiągi i żywotność silnika w pojeździe z auto gazem

Pojazd wyposażony w auto gaz jeździ oszczędnie, lecz dynamicznie. Dobrej jakości komponenty, a także profesjonalnie przeprowadzony montaż pozwala zachować samochodowi sprawność, a także spowolnić postępującą eksploatację części i podzespołów. Korzyści są widoczne nie tylko tu i teraz, ale też długofalowo.