Bluzy medyczne – jak one działają i gdzie je zakupimy?

W przychodniach i szpitalach lekarze oraz pielęgniarki muszą pracować w odpowiednim stroju, który będzie spełniał konkretne wymogi z zakresu ochrony przed drobnoustrojami oraz w celach reprezentatywnych. Odpowiednia odzież medyczna jest o wiele ważniejsza niż wielu osobom może się to na pierwszy rzut oka wydawać. Zawód lekarza bazuje bowiem na zaufaniu, a odpowiedni uniform pozwala na jego zwiększenie oraz podkreślanie pozycji medyka. To właśnie dlatego odpowiedni dobór bluzy medycznej jest ważny, ale chodzi tutaj również o kwestii komfortu oraz bezpieczeństwa. Na nic nawet najlepsza bluza, jeżeli nie będzie ona wygodna dla użytkownika. Jak więc najlepiej dobrać bluzę medyczną do naszych własnych potrzeb oraz gdzie najlepiej kupić taką odzież?

Bluza medyczna – jakie cechy musi ona mieć, by spełniać swoją rolę?

Osoby pracujące w służbie zdrowia często muszą być na nogach przez kilkanaście, a w sytuacjach awaryjnych nawet przez kilkadziesiąt godzin z rzędu. To właśnie dlatego odzież którą oni noszą, musi również być komfortowa. Jak więc odpowiednio dobrać bluzę medyczną do naszych indywidualnych potrzeb oraz jakie cechy powinna spełniać dobra bluza medyczna?

Przede wszystkim bardzo ważnym elementem jest odpowiedni materiał. Najczęściej stawia się na bawełnę, która pozwala skórze oddychać, a przy okazji jest ona przyjemna w dotyku i nie podrażnia naszego ciała, bądź wytrzymały i rozciągliwy elastan. Tak samo ważny jest oczywiście odpowiedni krój, dopasowany do naszej budowy. Dobra bluza medyczna musi być również odpowiednio wytrzymała, by stanowiła dobrą ochronę i nie rwała się przy pierwszej możliwej okazji. To bardzo ważne w służbie zdrowia, kiedy to często nie ma się czasu nawet na chwilę oddechu, nie mówiąc o konieczności przebrania się.

Warto również pamiętać o odpowiednim dobraniu długości – nie chodzi tu tylko o nasz rozmiar, ale także o temperaturę. Jeżeli wiesz, że będziesz musiał odwiedzać chłodne miejsca, w tym na przykład wychodzić na zewnątrz, koniecznie zdecyduj się na bluzę z długim rękawem.

Gdzie kupić bluzę medyczną?

W Internecie, a także w odpowiednich punktach z pewnością będziesz w stanie znaleźć wiele sklepów medycznych, które przy okazji będą oferować tobie szeroki wybór bluz medycznych. Wiele krojów, materiałów, kolorów czy fasonów sprawi, że dobór idealnej bluzy pod twoje preferencje i twoje zadania nie będzie stanowić większego problemu. Dobrze dobrana bluza medyczna pozwoli ci na komfortową pracę nawet podczas długich zmian czy w trudniejszych warunkach.