żaluzje drewniane Warszawa

Żaluzje drewniane – nowoczesna ozdoba okien

Drewniane żaluzje dzięki swoim wielu zaletom są coraz częściej wykorzystywane jako osłona okienna. Ich kolor ma znaczący wpływ na estetykę wnętrza, a odpowiedni jego dobór pozwala stworzyć spójną aranżację. Jednak wiele osób wciąż ma problem z odpowiednim jego dobraniem do wnętrza. Jak sprawić aby były one ozdobą okna i całego pomieszczenia i jaki kolor wybrać aby pasował do wnętrza? 

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednią aranżacją okien idealnym wyborem będą żaluzje drewniane Warszawa. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry doboru odpowiednich żaluzji drewnianych.

Jak dobrać odpowiedni kolor?

Ta kwestia wciąż budzi wiele wątpliwości. Z pewnością dlatego, że żaluzje drewniane nie należą do najtańszych, więc dobór koloru powinien być przemyślany. Ewentualny błąd nie będzie tak prosty do naprawienia jak w przypadku np. rolet materiałowych, których wymiana nie wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego warto kierować się kilkoma zasadami, aby żaluzje stały się ponadczasową ozdobą okien i idealnie wpasowały się we wnętrze. 

Żaluzje w kolorze wnętrza

Z upływem lat każdy lubi przeprowadzić we wnętrzu pewne zmiany. Najczęściej stawiamy jednak na niewielkie metamorfozy jak wymiana dodatków. Rzadziej jednak decydujemy się na generalny przewrót i wymianę podłóg i mebli czy zmianę koloru ścian. Dlatego właśnie do tych elementów warto dobierać żaluzje, a dokładniej do ich koloru. Żaluzje nie muszą być identyczne jak podłoga, czy stół. Warto zastanowić się jaki kolor przewodni ma wnętrze i tym pokierować się podczas doboru osłony okiennej. Do pomieszczeń w stylu skandynawskim idealnie wpasują się żaluzje w kolorze bieli, jasnego drewna czy delikatnej szarości. Jeżeli lubimy klimaty boho czy naturalistyczny warto postawić na odcienie naturalnego drewna. Jeżeli chcemy stworzyć eleganckie, klasyczne wnętrze, posiadamy ciężkie masywne meble z litego drewna idealnym wyborem będą ciemne żaluzje w kolorze czarnym czy grafitowym. 

Żaluzje jak stolarka okienna

To bezpieczna decyzja, głównie dlatego, że koloru okien nie zmieniamy raczej często. Identyczny lub podobny kolor pozwoli uzyskać nam spójny i harmonijny efekt i zamaskować nieco okienne ramy. W przypadku popularnych białych ram okiennych wykonanych z PCV idealnie sprawdzą się gładkie żaluzje w kolorze bieli. W przypadku ram drewnianych warto dobrać najbardziej zbliżony odcień i postawić na fakturę naturalnego drewna. Taki wybór sprawi, że niezależnie od zmian jakie przeprowadzimy we wnętrzu żaluzje zawsze będą odpowiednio dobrane.

Jasne czy ciemne?

Podobnie jak w przypadku doboru ścian czy podłóg należy pamiętać o ważnej zasadzie: ciemne kolory potrafią optycznie pomniejszyć pomieszczenie, a jasne dodają mu przestronności. Dlatego warto wziąć także ten fakt pod uwagę przy doborze żaluzji drewnianych.