producent hal

Co powinien oferować profesjonalny producent hal – dostawca hal chłodniczych i mroźni

Niektóre z konstrukcji stalowych mają większe wymagania niż inne. Dotyczy to zwłaszcza mroźni i chłodni, w których muszą panować ściśle określone temperatury. Tylko w kontrolowanych warunkach udaje się bezpiecznie przechować żywność, a także leki, zachowując wszystkie ich właściwości oraz składniki odżywcze. Doświadczony producent hal pomoże Ci w zrealizowaniu takiej inwestycji.

Od projektu po wykonanie mroźni – współpraca z producentem hal

Bez wątpienia tym, co zachęca do współpracy z producentem hal takim jak np. https://mix.waw.pl/ jest kompleksowość świadczonych przez niego usług. Jeden wykonawca oznacza dużą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Oprócz tego zajmuje się realizacją inwestycji od samego początku, czyli od stworzenia projektu wraz z wizualizacją. Na tym etapie zapoznaje się z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami, profilem działalności oraz jej zakresem. Poznaje też warunki glebowe, ukształtowanie terenu i inne wymogi narzucające kształt oraz formę przyszłego obiektu, jaki powstanie w tym miejscu.

Hale chłodnicze oraz mroźnie muszą spełniać jednak znacznie więcej wymogów niż inne konstrukcje stalowe. Wynika to z ich specyfiki, czyli konieczności łatwego wykreowania określonego mikroklimatu i utrzymania temperatury na pożądanym poziomie.

Dlatego istotnym elementem planowania całej inwestycji jest dobór najlepszego materiału budowlanego o dobrych właściwościach izolacyjnych. Chodzi o uszczelnienie gazowe i, w zależności od potrzeb, o wydzielenie poszczególnych pomieszczeń do magazynowania np. ryb, wędlin i mięs, nabiału, warzyw i owoców. Mroźnie mogą zajmować obszar całej hali lub tylko jej wydzielony fragment. Z uwagi na te wymagania producenci hal stalowych pod mroźnie zazwyczaj stosują niezawodne płyty warstwowe w różnych grubościach do wyboru.

Konstruowanie i budowanie profesjonalnych chłodni – producent hal

Producenci hal rozumieją znaczenie dobrych projektów, a następnie istotę wznoszenia chłodni czy mroźni z wysokiej klasy materiałów budowlanych. To ważne nie tylko na etapie budowy, ale też późniejszej eksploatacji obiektu, który nie powinien tracić zanadto energii, aby nie nagrzewać się zbyt szybko. Przy współpracy z wykonawcą hal stalowych otrzymujesz:

  • personalizowany projekt hali,
  • kosztorys prac,
  • listę materiałów budowlanych,
  • produkcję i dostawę na plac budowlanych gotowych elementów prefabrykowanych,
  • montaż konstrukcji stalowej,
  • dopasowane systemy zabezpieczania posadzek i fundamentów przed przemarzaniem,
  • budowę hali z płyt warstwowych lub innych z wykorzystaniem technologii chłodzenia przemysłowego nowej generacji,
  • wykończenie wnętrz do standardu deweloperskiego lub pod klucz – zgodnie z umową.

Ogromne jest znaczenie stosowanych technologii, jak również materiałów termoizolacyjnych. Przy projektowaniu oraz budowaniu hali chłodniczej zawsze trzeba wziąć je pod uwagę, co pozwoli później uniknąć przykrych niespodzianek, np. wysokich rachunków czy zepsutych produktów spożywczych.

Hale profesjonalne przeznaczone do przechowywania artykułów w niskich temperaturach, są wznoszone przez doświadczonych producentów hal. Z ich usług korzystają głównie firmy działające w sektorze przetwórczym, spożywczym, gastronomicznym. Jeżeli należysz do tego grona i jesteś na etapie modernizowania swojego przedsiębiorstwa, zmiany profilu jego działalności lub rozszerzania zakresu świadczonych usług to koniecznie sprawdź oferty producentów. Nie musisz ograniczać się tylko do wyszukiwania ofert z regionu – swobodnie możesz też zwiększyć zakres poszukiwań na całą Polskę, ponieważ wiele nowoczesnych i otwartych na klienta firm nie ogranicza swojej działalności wyłącznie od jednego województwa. To daje Ci szansę na znalezienie generalnego wykonawcy wraz z projektantem, konstruktorem oraz monterem w cenie, która jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych.

Dobre chłodnie i mroźnie to podstawa działalności wielu firm. Z uwagi na wymagania, jakie są stawiane firmom sprzedającym żywność lub inne produkty wrażliwe na zmiany temperatur, warto już na wstępie zainwestować w dobre zaplecze magazynowe.