wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego – zalety i wady

Dostępne na rynku oferty wynajmu sprzętu są naprawdę szerokie. Z powodzeniem możemy wypożyczyć praktycznie każde urządzenie – od drobnych elektronarzędzi, rusztowań i pomp, po ciężkie maszyny budowlane. Większość usług oferowanych przez wypożyczalnie sprzętu budowalnego znajdziemy w Internecie, dzięki czemu możemy je sobie wygodnie i szybko porównać, zanim podejmiemy współpracę z konkretną firmą.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – dlaczego warto skorzystać?

Wynajem sprzętu daje nam możliwość korzystania z nowych i z reguły bardzo dobrze utrzymanych urządzeń, o które nie musimy się martwić. Korzyści wynikających z wynajmu jest znacznie więcej niż wad, o czym przekonasz się za chwilę.

Zakup jest droższy niż wynajem

Decydując się na wynajęcie sprzętu budowlanego, nie musimy dysponować dużym wkładem finansowym. A jak wiemy, specjalistyczny sprzęt potrafi sporo kosztować. Cena profesjonalnych maszyn to często kwota rzędu kilkuset tysięcy złotych. Poza tym wypożyczenie daje nam jeszcze jedną korzyść – często sprzęt w wypożyczalniach z asortymentem budowlanym jest dostępny od ręki. A więc już zyskujemy na starcie sporo czasu.

Oszczędność kosztów – nie serwisujesz urządzeń

Jeśli nie korzystamy z wypożyczalni sprzętu budowlanego bardzo często, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jeśli nasza firma nie ma regularnych przychodów, jest to dla nas na pewno jedna z bezpieczniejszych opcji realizacji inwestycji.

Poza tym, skoro sprzęt nie należy do nas, nie musimy martwić się jego ewentualnymi usterkami i regularnym serwisowaniem, bo pozostaje to po stronie wypożyczalni. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek problemy z wypożyczonym sprzętem, zwyczajnie możemy żądać urządzenia zastępczego.

Możesz wynająć sprzęt z uprawnioną obsługą

Jak pewnie wiesz, obsługiwanie niektórych maszyn wymaga posiadania konkretnych uprawnień. Trudno jest dbać o przeszkolenie pracowników w obsłudze tych maszyn, które na budowach wykorzystujesz bardzo rzadko. Korzystając z wypożyczalni sprzętu budowlanego możesz niejednokrotnie wynająć maszyny wraz z kwalifikowanym kierowcą.

Nie kupujesz – nie przechowujesz

Inną zaletą wynajmu sprzętu zamiast jego zakupu, jest brak kłopotów logistycznych. Sprzętu, który nie jest Twoją własnością, nie musisz transportować ani przechowywać w odpowiednich warunkach. To już zmartwienie właściciela, czyli w tym przypadku wypożyczalni.

Wady wynajmu urządzeń

Wynajem sprzętu ma najwięcej wad w zasadzie tylko dla dużych firm. I dotyczy to tych inwestycji, na których dane maszyny pracują przed długi czas. Może się okazać, że w takim przypadku systematyczne opłaty za wynajem z wypożyczalni sprzętu budowlanego mogą przewyższyć koszt zakupu maszyn na własność. Dodatkowo, warto zawsze mieć z tyłu głowy myśl, że w sytuacjach dużego ożywienia na rynku budowlanym może się okazać, że potrzebne nam urządzenie chwilowo nie będzie dostępne w wielu wypożyczalniach. A koszty spowodowane przestojami z powodu braku sprzętu mogą bardzo dotkliwie obciążyć budżet inwestora i wpłynąć na rentowność całej inwestycji.