folia ppf

Jak działa ochronna folia ppf na samochód?

Tego typu interwencję można przeprowadzić na dowolnym modelu samochodu na rynku. Folia ppf tworzy powłokę mającą na celu ochronę samochodu przed zarysowaniami, uderzeniami kamieni i różnymi zabrudzeniami, które mogą uszkodzić lub poplamić lakier. Materiał, z którego wykonana jest folia PPF (folia chroniąca lakier) to termoplastyczny poliuretan, bardzo trwały i odporny. Jest również odporny na plamy pozostawione przez zwykłą wodę. Te najmniejsze zadrapania automatycznie znikają, dzięki ciepłu, które daje temu produktowi fantastyczne właściwości regeneracyjne.

Czym są folie PPF?

Akronim PPF to skrót od Paint Protection Film, który oznacza folię ochronną dla lakieru. Istnieje od wielu lat, ale dopiero w ciągu ostatnich 4/5 lat zyskała na popularności dzięki wysokiej wydajności i szeregiem właściwości chroniących powłokę samochodu. Ich główną funkcją jest ochrona powierzchni, na której jest zainstalowana, ale w niektórych przypadkach mamy folie o różnym wykończeniu, które zmieniają wygląd, a także chronią.

Najbardziej klasycznym rodzajem folii ppf są folie przezroczyste. Istnieją również wersje kryjące, satynowe lub kolorowe.

Najnowszej generacji folie ppf są odporne na uszkodzenia spowodowane przez uderzenia kamieni, stłuczenia na parkingach czy akty wandalizmu. Posiada również bardzo wyjątkowe właściwości wśród których wymienić należy samo regenerację, odporność na wodę oraz utworzenie ultrabłyszczącej powłoki.

Samo regeneracja oznacza, że ​​jeśli samochód ulegnie drobnym zadrapaniom z powodu nieprawidłowego użytkowania, można je naprawić za pomocą ciepła. Drobne rysy całkowicie znikną, a karoseria powróci do pierwotnego stanu. Można je również nakładać na samochody, które nie są idealnie błyszczące. Dodatkowym atutem folii ppf jest fakt, że nałożona na karoserię, na której już występują rysy czy delikatne zadrapania, sprawi, że nie będą one widoczne.

Folie ppf są wodoodporne, ponieważ tworzą specjalną powłokę na powierzchni, która nie pozwala na atakowanie brudu i sprawia, że ​​woda spływa z samochodu. Ultrabłyszczące wykończenie podkreśla kolor samochodu i wzmacnia jego głębię.

Kiedy i dlaczego stosować folię ppf

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii ppf do nowego samochodu, ponieważ jest to jedyny sposób na posiadanie idealnego samochodu przez wiele lat. Nie oznacza to, że jeśli samochód ma kilka lat nie można nałożyć folii. Bardzo często folie ppf są stosowane w przypadku zabytkowych aut.