folia ppf

Folia PPF – ochrona Twojego samochodu

W świecie folii samoprzylepnych do samochodów w krótkim czasie otworzył się rynek folii PPF (Paint Protection Film). Jest to samoprzylepna folia chroniąca  karoserię przed zarysowaniami, kamieniami i oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jak sama nazwa wskazuje jest to przezroczysty klej ochronny, który jest odporny na typowe zadrapania od kluczyków, otarcia manewrowe, kamienie na autostradzie, deszcz, słońce i sól w czasie zimy. Struktura folii PPF to poliuretan – składnik, który umożliwia zastosowanie folii, a następnie ochronę przed jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.

Oklejenie auta folią PPF warto powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak https://detailing-crew.pl/folia-ochronna-ppf/

Charakterystyka folii PPF – najważniejsze cechy

Główną właściwością przydatną do ochrony lakieru jest ekstremalna wytrzymałość na rozciąganie, w rzeczywistości materiał jest w stanie wytrzymać typowe otarcia spowodowane nieprawidłowymi manewrami uderzania w ściany lub inne pojazdy, a tam, gdzie nie wystąpi wgniecenie w karoserii, uderzony element może być chroniony w 90% przypadków. Folia PPF jest w rzeczywistości wykorzystywana przez wielu producentów samochodów, nawet prestiżowym Porsche i Ferrari, aby chronić samochody w najbardziej wrażliwych i newralgicznych miejscach. Mowa tu chociażby o tylnych błotnikach, które są narażone na kamienie wydostające się spod kół.

Zaleta jaką jest estetyczność folii ppf polega przede wszystkim na przezroczystości produktu, w rzeczywistości różnica chromatyczna między karoserią a folią jest lekka do tego stopnia, że ​​nie jest widoczna gołym okiem. Zjawisko to jest szczególnie doceniane na jasnych kolorach.

Folia ppf może być montowana na różne sposoby. Jako integralny element pokrywający większość samochodu lub częściowy, z wstępnie wyciętymi kształtami lub z ręcznym wycięciem, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kabiny pasażerskiej. Zastosowania częściowe to takie, które wymagają montażu tylko na najbardziej zagrożonych elementach, co w wielu przypadkach dotyczy tylko zderzaków, maski i czasami także lusterek.

Wszystko co przemawia za korzyściami płynącymi z montażu folii ppf

Folia ppf to samoregenerująca się folia poliuretanowa, praktycznie niewidoczna, która nakładana jest na karoserię pojazdu. Folia ppf, nałożona po dokładnym polerowaniu, nadaje karoserii wysoce ochronne właściwości, zachowując z biegiem czasu wykończenie pojazdu w nienaruszonym stanie, całkowicie chroniąc lakier przed irytującymi „kamieniami”, gruzem drogowym, drobnymi rysami, owadami, żywicą z drzew i innymi zanieczyszczeniami. Folia ppf ma właściwości samoregenerujące właśnie dlatego, że rysy samoregenerują się poprzez wystawienie powierzchni na działanie ciepła. Dzięki folii ochronnej PPF samochód zachowa nienaganny stan nawet przez dłuższy czas użytkowania.

Folia PPF – najwyższa ochrona samochodu prosto z salonu

Nie ma nic bardziej frustrującego niż znalezienie twojego samochodu zrujnowanego przez nieuniknione „kamienie”, które prędzej czy później, uderzą również w nasz samochód. Ci, którzy często jeżdżą autostradą, z pewnością coś o tym wiedzą. Dlatego najlepszym wyborem jest ochrona Twojego samochodu przed mikro uderzeniami i wszelkimi zanieczyszczeniami.

Przed nałożeniem folii PPF wykonuje się polerowanie w celu usunięcia defektów karoserii i uzyskania maksymalnego efektu estetycznego. Dodatkowo, w połączeniu ze specjalną nanotechnologiczną obróbką ceramiczną, folia ochronna PPF uwolni maksymalny połysk, zwiększając zarówno właściwości wodoodporne, jak i ochronne.

Folia PPF jest dedykowana każdemu właścicielowi samochodu. W szczególności powinni w nią zainwestować kierowcy kupujący auto nowe z salonu. Montaż takiej dodatkowej ochrony sprawia, ze wartości ich auta nie spadnie diametralnie.