salon BMW

Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodu?

Wszystkie osoby, które rozpoczynają poszukiwanie samochodu, zastanawiają się, na co zwrócić uwagę. Przedstawiamy Wam krótki poradnik, co musisz sprawdzić podczas wybierania konkretnego modelu oraz jaki samochód warto kupić – nowy czy używany?

Co musisz sprawdzić, gdy kupujesz samochód?

Wybór samochodu to duże wyzwanie. Bardzo często towarzyszy temu dodatkowy stres. W końcu na zakup ten przeznacza się czasami bardzo duże pieniądze. Czasami wszystkie lub większość oszczędności, dlatego istotne jest, żeby dokonać tę decyzję w sposób przemyślany. Nie powinno się jej podejmować pochopnie, a przy oglądaniu samochodu na pewno trzeba zwrócić uwagę na:

  • stan lakieru i nadwozia – czy widoczne są rysy, wgniecenia oraz czy wszystkie elementy są w tym samym kolorze;
  • na oznaki rdzy i korozji na karoserii;
  • stan silnika oraz innych części samochodu, które znajdują się pod maską;
  • przebieg samochodu oraz jego ogólne zużycie;
  • bezwypadkowość – można sprawdzić, czy wszystkie szyby w samochodzie są z tego samego rocznika.

Samochód nowy czy używany?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest prosta. Niestety nie do końca tak jest. Zarówno samochody nowe, jak i używane mają swoich zwolenników. Jedni uważają, że nie ma to, jak nowy samochód – świeży, sprawny, bezwypadkowy, co oznacza, że nie grożą mu żadne usterki i nieprzewidziane awarie. Inni z kolei uważają, że nie ma sensu kupować nowego samochodu, skoro po wyjeździe z salonu traci od razu 30% na swojej wartości – nie odpowiemy Wam na pytanie, którą opcję jest lepiej wybrać. Dużo pewnie zależy od posiadanego budżetu, ale jeżeli wahacie się nad swoją decyzją, zawsze możecie odwiedzić salon BMW, Audi, Skody czy innej marki – zapewne znajdziecie tam zarówno samochody nowe, jak i używane. Porozmawiacie z doradcami, którzy ułatwią Wam podjęcie decyzji.

Salon BMW – czy w salonach można kupić używane samochody?

Niektórych może to nieco zdziwić, ale w autoryzowanych salonach samochodowych można kupić samochody używane. Jest to ciekawa propozycja, zwłaszcza że decydując się na zakup samochodu od dealera mamy do dyspozycji szereg ciekawych usług dodatkowych, Takie usługi świadczy m.in. salon BMW. Dealerzy samochodów mają bardzo bogatą ofertę. Każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od posiadanego budżetu i wymagań, co do samochodu. Życzmy powodzenia w poszukiwaniach!