salon BMW

Jak znaleźć samochód do kupienia?

Samochód to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Co więcej, prawie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się, co najmniej jeden samochód, a bardzo często nawet dwa. Wiemy, że wybór idealnego pojazdu nie jest prosty, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik – jak znaleźć samochód?

Gdzie szukać samochodu?

Możliwości mamy naprawdę bardzo dużo. Ogłoszenia sprzedaży możemy znaleźć na portalach ogłoszeniowych, typu olx, otomoto czy gratka. Na tych portalach najczęściej znajdziemy oferty sprzedażowe od osób prywatnych i handlarzy. Nie jest to jednak jedyna opcja na kupno samochodu. Inną opcją jest wizyta w komisach samochodowych czy salonach – możecie odwiedzić np. salon BMW, Audi czy Skody. Kiedyś popularnym sposobem na zakup samochody były giełdy samochodowe. Dzisiaj są one jednak na końcówce swojego działania. Większość ofert sprzedażowych znajdziecie w internecie. Nawet niektóre salony samochodowe mają na swoich stronach dostępne modele.

Jak wybrać samochód?

Postaramy się teraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie – jak wybrać samochód? Po pierwsze musisz zastanowić się nad swoim budżetem, który bardzo zawęża pole, na którym można szukać samochodu do kupienia. Przed dokonaniem wyboru warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z eksploatacją samochodu – czy będzie Cię na niego stać? Niektóre samochody wydają się tanie, jednak części, które trzeba wymieniać, są tak drogie, że może Ci się zakręcić w głowie. Istotną kwestią jest również spalanie. Paliwo, zwłaszcza teraz jest bardzo drogie. Należy przeliczyć, ile będzie kosztowała miesięczna jazda wymarzonym samochodem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu?

Wszystkie osoby, które decydują się na zakup samochodu, muszą zwrócić uwagę na co najmniej kilka kwestii:

  • na stan lakieru i nadwozia – czy nie ma oznak rdzy i korozji;
  • na stan foteli i kierownicy – świadczy to o zużyciu samochodu;
  • na przebieg – czasami faktyczny przebieg samochodu jest nieco przekłamany, dlatego ważna jest ocena przebiegu względem naocznego zużycia samochodu;
  • na stan silnika i innych elementów samochodu, które znajdują się pod maską;
  • na bezwypadkowość – można to zweryfikować, poprzez sprawdzanie roczników na szybach.