program motywacyjny

Program motywacyjny – narzędzie do zwiększenia efektywności pracowników

Na współczesnym rynku pracy pensja jest tylko częścią benefitów, jaką pracownicy otrzymują za swoje zajęcia. Pracodawcy prześcigają się często w dodatkach, jakie oferują na danych posadach – wejściówki na siłownie, bony, catering, czy sprzęt służbowy stają się powoli normą. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która pomaga przełożonym utrzymywać poziom motywacji pracowników na odpowiednim poziomie. Chodzi oczywiście o programy motywacyjne.

Program motywacyjny – na jakich zasadach najczęściej działa?

W większości przypadków program motywacyjny i360.com.pl stosowany jest w celu nagradzania pracowników za osiągnięcie wyznaczonych wcześniej celów. Rzadko kiedy premią są pieniądze – znacznie częściej są to fizyczne nagrody, bony lub karty podarunkowe, które można potem wykorzystać w określonych punktach, nieraz są to po prostu sklepy partnerów firmy.

Istnieje również opcja przygotowania programu motywacyjnego B2B, która opiera się o współpracę dwóch podmiotów. Jeżeli więc jednemu punktowi uda się wypełnić konkretne wyniki sprzedażowe, dostawca może zaoferować pomoc techniczną, zniżki przy kupnie towaru lub inny benefit uprzednio określony w regulaminie programu.

Program motywacyjny – umowa z korzyścią dla obu stron

Bez cienia wątpliwości z programu motywacyjnego plusy mogą wyciągać zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Ci pierwsi są w stanie zwiększyć swoje obroty oraz utrzymać efektywność pracy na wysokim poziomie, co przekłada się na wzrost renomy firmy na rynku oraz długofalowe korzyści. Druga strona zaś otrzymuje możliwość uzyskania ciekawych i praktycznych nagród, które mogą być tak samo wartościowe, jak finansowa premia do wynagrodzenia. Obie strony wypełniają swoje cele i czerpią z programu wiele pozytywów.

Dobrze zaplanowany program motywacyjny może być więc idealnym rozwiązaniem biznesowym, które zwiększy sprzedaż, poprawi efektywność i zaangażowanie pracowników, a także przyniesie firmę nowe współprace. Dobry balans w kwestii nagród motywuje podwładnych do lepszej pracy, by na koniec miesiąca mogli oni cieszyć się z wymiernych profitów.