usługi informatyczne Kraków 

Usługi informatyczne Kraków – cyberbezpieczeństwo

Szeroka kategoria obejmująca wszystkie rodzaje usług objętych parasolem cyberbezpieczeństwa. W IT jest to czynność ochrony sieci i danych przed złośliwymi atakami poprzez wdrażanie różnych metod, od monitorowania sieci, zapór sieciowych, programów antywirusowych, sieci warstwowych i innych. Często zarządzany przez dostawcę, może być również obsługiwany na miejscu. Usługi cyberbezpieczeństwa są cenne, ponieważ czerpią z większych zasobów i bardziej doświadczonego personelu.

Usługi zapory

Zapory sieciowe są powszechną, integralną częścią każdego planu cyberbezpieczeństwa. Większość firm samodzielnie lub posiada zaporę sieciową, ale w niektórych przypadkach wybierze inną firmę, aby uzyskać dodatkowe opcje zapory. Opcje różnią się w zależności od dostawcy. Niektóre zapory są na przykład modelami hybrydowymi, które pozwalają na dodatkowe opcje kontroli i monitorowania sieci poza normalnymi zestawami reguł. Inne mogą oferować pojedyncze rozwiązanie zapory dla wszystkich urządzeń wewnętrznych/zdalnych. Potrzeby różnią się w zależności od wymagań każdej firmy.

Office 365 działa jako kompleksowy pakiet oprogramowania firmy Microsoft zawierający programy takie jak Word i Excel. Jest to doskonała opcja dla firm, które potrzebują zróżnicowanego oprogramowania do organizacji dokumentów, ale wolą płacić miesięczną opłatę. Znany również jako model SaaS (oprogramowanie jako usługa). Office 365 działa również jako serwer w chmurze i zaktualizowana platforma do zarządzania pocztą e-mail. Office 365 jest dobry dla firmy polegającej na e-mailach do komunikacji z potrzebą organizacji.

Ochrona antywirusowa

Podzbiór cyberbezpieczeństwa, usługi antywirusowe są prawdopodobnie jednym z najczęstszych rodzajów usług IT w branży. Obowiązkowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem ma postać oprogramowania i/lub monitorowania. Ze względu na ewoluujące zagrożenie, jakie złośliwe oprogramowanie pojawia się we współczesnym świecie, każda firma polegająca na IT musi mieć zainstalowaną jakąś formę antywirusa lub używaną usługę.

Big data odgrywa ogromną rolę w sukcesie biznesowym. Zalew informacji dostępnych dla danej firmy jest ogromny, a sposób ich pozyskania zależy od użytego narzędzia. Usługi, które obejmują analizę, wyodrębnianie i przekształcanie tego zalewu informacji w sensowne raporty. Wszystko, od kosztów finansowych po współczynniki klikalności artykułu o określonej porze dnia, wchodzi w zakres nowoczesnej analizy biznesowej.