Angielskie nazewnictwo łazienki: jak to się nazywa po angielsku?

Angielskie nazewnictwo łazienki: jak to się nazywa po angielsku?

Jak nazywa się łazienka po angielsku? Odkryj angielskie nazewnictwo dla elementów łazienki

Planujesz podróż do anglojęzycznego kraju? A może chcesz po prostu poszerzyć swoją wiedzę o angielskie nazewnictwo? W tym artykule dowiesz się, jak nazwać różne elementy łazienki po angielsku. Odkryj użyteczne słownictwo i naucz się wyrażać się płynnie na ten temat. Zaczynamy!

1. W tej części większość z nas wykonuje swoje podstawowe czynności, czyli jak się mówi na toaletę po angielsku?

Toaleta, to jeden z najważniejszych elementów łazienki, którego używamy codziennie. W języku angielskim na toaletę możemy powiedzieć toilet lub bathroom. Pamiętaj jednak, że bathroom może oznaczać całą łazienkę, a nie tylko toaletę. Jeśli szukasz jednak bardziej formalnej nazwy, to restroom będzie trafnym odpowiednikiem.

2. Umywalka, czyli jak nazwać ten element łazienki w języku angielskim?

Kolejnym nieodłącznym elementem łazienki jest umywalka. Po angielsku nazywa się go sink. Jest to nazwa powszechnie używana zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chcesz dodać do swojej wypowiedzi informację, że chodzi o łazienkową umywalkę, możesz użyć sformułowania bathroom sink.

3. Prysznic – jak tego elementu nazwać w języku angielskim?

Prysznic, to miejsce, gdzie możemy odświeżyć się po ciężkim dniu. W języku angielskim nazywa się go shower. Jest to także nazwa dla samej kabiny prysznicowej. Niezależnie od tego, czy mówimy o prysznicu czy kabinie prysznicowej, użyteczne może być także sformułowanie shower stall.

4. Wanna – jaka jest nazwa tego elementu łazienki w języku angielskim?

Wanna to jeden z elementów łazienki, który często kojarzy nam się z relaksem. W języku angielskim mówimy na nią bathtub lub po prostu tub. Oba określenia są powszechnie używane i rozpoznawane zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych.

5. Lustro – jak to nazwać po angielsku?

Lustro to ważny element łazienki, który nie tylko odzwierciedla nasz wygląd, ale także dodaje przestrzeni i światła. W języku angielskim na lustro mówimy mirror. To jedno z tych słów, które nie różnią się w zasadniczy sposób pomiędzy brytyjską a amerykańską odmianą angielskiego.

6. Szafka pod umywalką – jak nazwać ten element łazienki w języku angielskim?

Szafka pod umywalką to niezastąpiony element łazienki, w którym przechowujemy nasze kosmetyki i inne niezbędne przedmioty. W języku angielskim tę szafkę nazywamy vanity lub bathroom cabinet. Obie nazwy są popularne i rozpoznawalne w anglojęzycznym świecie.

7. Półki łazienkowe – jak nazywają się po angielsku?

Półki to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy posegregować nasze kosmetyki i inne akcesoria łazienkowe. W języku angielskim na półki w łazience mówimy shelves. Możemy także użyć sformułowania bathroom shelves, aby podkreślić, o jakiego rodzaju półki nam chodzi.

Podsumowanie

Nauka angielskiego nazewnictwa dla elementów łazienki to ważne zadanie dla wszystkich, którzy chcą swobodnie porozumiewać się w anglojęzycznym środowisku. W tym artykule poznaliśmy wybrane przykłady takiego słownictwa, takie jak toaleta, umywalka, prysznic, wanna, lustro, szafka pod umywalką i półki łazienkowe. Teraz możesz śmiało wyruszyć w świat i łatwo odnaleźć się w angielskojęzycznej łazience. Powodzenia!


Pytania i odpowiedzi

Jak się nazywa wanna po angielsku?

bathtub

Jak się nazywa umywalka po angielsku?

washbasin

Jak się nazywa toaleta po angielsku?

toilet

Jak się nazywa kabina prysznicowa po angielsku?

shower cabin

Jak się nazywa bidet po angielsku?

bidet

Jak się nazywa lustro po angielsku?

mirror

Jak się nazywa szafka łazienkowa po angielsku?

bathroom cabinet

Jak się nazywa grzejnik łazienkowy po angielsku?

bathroom radiator

Jak się nazywa dywan łazienkowy po angielsku?

bath mat

Jak się nazywa suszarka do włosów po angielsku?

hair dryer