awaryjne otwieranie drzwi Katowice

Awaryjne otwieranie drzwi tylko z fachowcem

Ktoś, komu zdarzyło się nie otworzyć jakichś drzwi, chociaż posiadał do nich klucze, wie, jaka frustracja i stres towarzyszy takiej sytuacji. Istnieje z niej jednak wyjście, więc nie warto wpadać od razu w szał – lepiej zadzwonić po fachowca, który przeprowadzi awaryjne otwieranie zamka. Na czym ono polega?

Najważniejsze, aby nie próbować otwierania drzwi/zamka siłą na własną rękę. Bez względu na to, czy mówimy tu o drzwiach do mieszkania, czy do samochodu – takim chaotycznym i nerwowym działaniem możemy wyrządzić więcej szkód, niż nam się wydaje i znacznie pogorszyć sytuację. Po co dokładać sobie zbędnych kosztów?

Zamiast kombinować, zadzwoń po ślusarza

Gdy nie możemy dostać się do swojego samochodu lub domu – bo np. zgubiliśmy klucze, zatrzasnęliśmy je w środku auta lub złamaliśmy kawałek klucza w zamku – najlepiej od razu zadzwonić po fachowca – ślusarza. Jak go znaleźć? Jeśli nie mamy nikogo o podobnych doświadczeniach, kto może nam polecić jakąś firmę, pozostaje nam szybki przegląd stron internetowych. Porównując opinie o firmach oraz oceniając profesjonalizm ich witryn, na pewno uda nam się znaleźć kogoś godnego zaufania, kto przeprowadzi dla nas awaryjne otwieranie drzwi.

Awaryjne otwieranie drzwi w Katowicach

Ślusarze w swojej pracy wykorzystują profesjonalne narzędzia, które minimalizują ewentualne zniszczenia zamka lub drzwi, które fachowcy starają się dla nas otworzyć. Warto pamiętać, że posiadanie tego typu narzędzi przez osoby, które nie zajmują się zawodowo ślusarstwem, jest w naszym kraju zabronione. Mowa tu o narzędziach typowych dla tego zawodu, tj.:

  • zgniatacz do eurocylindrów,
  • klucz pomiarowy,
  • klucza uderzeniowy,
  • stojak wiertarski,
  • symulator klucza samochodowego.

Ślusarz musi mieć pozwolenie na posiadanie tych oraz wielu innych fachowych narzędzi. Branża awaryjnego otwierania kluczy i rynek zamków drzwiowych to prężnie rozwijająca się dziedzina, w której pojawia się wiele nowinek technologicznych. Dobrze zorientowany fachowiec będzie znał większość tych nowości i na pewno nie wystraszy się nawet najbardziej skomplikowanego zamka.

Wyciąganie zatrzaśniętych kluczyków w aucie

Jeśli nieszczęśliwie zdarzy nam się zatrzasnąć kluczyki w samochodzie, ślusarz też ma na to swoje sposoby. Fachowcy najczęściej stosują w takim przypadku przyssawki mocowane do okna samochodowego – odginają szybę i wpuszczają poduszkę hydrauliczną do środka. Później można już sięgnąć po klamkę lub przyciągnąć kluczyki z wnętrza samochodu za pomocą haczyka.