awaryjne otwieranie samochodu Katowice

Awaryjne otwieranie samochodu w Katowicach? To możliwe. Zobacz, co musisz wiedzieć

Czasami w naszym życiu przytrafiają się nieoczekiwane sytuacje, które mocno komplikują nasze codzienne sprawy. Może się bowiem przydarzyć taka sytuacja, że kluczyki od samochodu zostaną zatrzaśnięte w środku. Może się również zdarzyć tak, że zgubicie po prostu wasze kluczyki, przez co dostanie się do pojazdu, będzie utrudnione. Bez zapasowego zestawu kluczy, aby otworzyć samochód trzeba posłużyć się niestandardowymi sposobami, które umożliwiają awaryjne otwieranie samochodu. Niektóre pojazdy do otwarcia potrzebować mogą również zasilania z akumulatora, który może się przecież nieoczekiwanie rozładować. W takiej sytuacji przydatne mogą się okazać rozwiązania, o których wspomnimy w tym artykule.

Jak awaryjnie otworzyć samochód?

Zatrzaśnięte kluczyki lub zgubione mogą stanowić nie lada problem. Dostanie się w takiej sytuacji to wnętrza pojazdu, jest dość trudne, dlatego trzeba sięgać po radykalne środki. Wiele osób może pomyśleć, że jedynym rozwiązaniem będzie wybicie szyby. Oczywiście jest to rozwiązanie, jednak po wykonaniu takiego manewru trzeba liczyć się z kosztami, jakie poniesiemy za wmontowanie nowej szyby. Podczas wybijania szyby w celu dostania się do pojazdu można również uszkodzić karoserię lub samej doznać jakiego urazu. Lepiej jest więc skorzystać z lepszej metody jaką jest awaryjne otwieranie samochodu – Katowice to lokalizacja, w której znajdziesz odpowiednich specjalistów.

Po pomoc możemy się zgłosić w takiej sytuacji do sprawdzonego ślusarza. Taka osoba z pomocą odpowiednich narzędzi jest w stanie dostać się do wnętrza naszego samochodu, nie powodując przy tym większych uszkodzeń. Metoda, o której mówimy nazywana, jest złodziejską, ponieważ wywodzi się od osób, które zajmowały się kradnięciem pojazdów. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że musimy zapłacić jedyne za wykonanie usługi, a nie za naprawianie całego elementu, takiego jak szyba. To ile przyjdzie nam zapłacić, zależy oczywiście od kilku czynników. Tańsze jest otwieranie zatrzaśniętych drzwi niż zaryglowanych. Znaczenie również może tutaj mieć model naszego samochodu. Koszt takiej usługi to przedział od 100 do 600 złotych. Czasem jednak lepiej zapłacić profesjonaliście niż próbować samemu, ponieważ możemy wtedy uszkodzić pojazd, a jego naprawa będzie znacznie droższa.

Awaryjne otwieranie pojazdu z wykorzystaniem poduszki hydraulicznej lub przyssawki

Innym sposobem, który służy do awaryjnego otwierania pojazdów, jest metoda, która polega na zrobieniu szpary między drzwiami a resztą samochodu. W tej metodzie wykorzystywane są specjalne przyssawki, które umożliwiają stworzenie szczeliny. Gdy mamy już niewielką szczelinę, to należy włożyć w nią specjalną poduszkę hydrauliczną, która po napompowaniu, sprawia, że szczelina jest na tyle duże, że można za pomocą drutu otworzyć drzwi od środka.

Jeżeli w aucie są zatrzaśnięte kluczyki, to przez powstałą szparę można spróbować je wyciągnąć. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie niesie za sobą ryzyko, że uszkodzona zostanie karoseria lub uszczelka, dlatego warto by tę operację zlecać fachowcom.

Rozładowany akumulator uniemożliwia dostanie do samochodu

Wiele nowych samochodów posiada zaawansowane systemy elektroniczne, które również odpowiadają za otwieranie i zamykanie drzwi. Aby jednak automatyczne zamykanie i otwieranie drzwi było możliwe, potrzebne jest źródło zasilania, którym w samochodzie jest akumulator. Niestety czasem taki akumulator się rozładowuje, przez co otwarcie samochodu jest niemożliwe. Producenci samochodów z takimi rozwiązaniami technologicznymi, zazwyczaj przewidzieli taką sytuację, dlatego umieszczane są w samochodach awaryjne zamki, umożliwiające otwarcie drzwi. Warto sprawdzić wiec, gdzie taki zamek się znajduje w danym modelu pojazdu. Po dostaniu się do środka należy niezwłocznie podłączyć akumulator do ładowania, by nie musieć ponownie otwierać auta przy pomocy awaryjnego zamka.