kobieta sukcesu

Co to znaczy być kobietą sukcesu?

Aby móc lepiej zrozumieć, co to znaczy być kobietą sukcesu – w biznesie lub życiu – warto rozejrzeć się dookoła i przypatrzyć się uważnie tym niesamowitym kobietom i liderkom z naszego otoczenia. Od zmieniania czyjegoś życia, po inicjowanie znaczących zmian w branży – oto kilka sposobów na Twoją wewnętrzną przemianę.

Co motywuje kobiety do ciężkiej pracy i spełniania marzeń?

Kobieta sukcesu nie musi być prezesem. Kobieta sukcesu nie musi być właścicielką świetnie prosperującej firmy. Kobieta sukcesu nie musi być mamą bez wad. Kobieta sukcesu to ta, która nie boi się stawiać sobie każdego dnia nowych celów i robić wszystkiego by je osiągać. To przede wszystkim kobieta, która dba o siebie. Każda z nas ma do tego zupełnie inną motywację: mogą to być nasze dzieci, partnerzy lub pieniądze – lista jest bardzo długa. Dobra motywacja to taka, która zmusza nas każdego dnia do stawiania czoła wyzwaniom.

Od czego zacząć?

  • Wprowadzaj zmiany do swojego życia – nie stój w miejscu, odkrywaj.
  • Zwracaj uwagę na emocjonalny produkt każdej swojej pracy i działań.
  • Motywuj inne kobiety ze swojego otoczenia.
  • Nie bój się mierzyć wysoko w każdej dziedzinie swojego życia. Każdego kolejnego dnia bądź lepszą wersją siebie.
  • Zrób coś nowego dla swojego biznesu lub zajęcia.
  • Każdego dnia spełniaj swoją misję i poświęcaj jej 100% swojej energii.
  • Zmień swoje nastawienie do trudności, które napotykasz. Traktuj je jak cenną lekcję.
  • Przypominaj sobie codziennie o rzeczach, za które jesteś wdzięczna.
  • Nie zapominaj o sobie i bądź dobra i czuła dla samej siebie. Kiedy ostatnio zainwestował w swój rozwój lub wygląd?

Wpływ troski o siebie na dobre samopoczucie

“Samoopieka” wygląda inaczej dla każdej z nas i ważne jest, aby znaleźć to, czego tak naprawdę potrzebujesz i co sprawia Ci przyjemność. Odkrycie, co jest dla Ciebie najlepsze, może wymagać prób i błędów. Ponadto, choć zadbanie o siebie nie jest antidotum na wewnętrzne troski – zrozumienie, co powoduje lub wyzwala twoje objawy oraz jakie techniki radzenia sobie z nimi działają, może pomóc Ci w wewnętrznej zmianie, czyli w osiąganiu sukcesów.

Dbanie o siebie oznacza poświęcenie czasu na robienie rzeczy, które pomagają żyć dobrze i poprawiają zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Nawet małe akty dbania o siebie w codziennym życiu mogą mieć duży wpływ – wizyta w salonie fryzjerskim, przejażdżka rowerowa lub coś słodkiego na deser. Nie tylko Twoje ciało potrzebuje troski, w największej potrzebie jest Twój umysł – karm go najlepszymi doświadczeniami.