mieszkania Marki

Mieszkania w Markach – na co zwrócić uwagę?

W tym artykule chcemy przedstawić Wam aspekty, na które należy zwrócić uwagę, decydując się na kupno mieszkania w Markach, jak i w innych miejscowościach podwarszawskich. Zapraszamy do lektury!

Mieszkania Marki – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli podjęliście jedną z ważniejszych decyzji co do wyboru lokalizacji swojego mieszkania i decydujecie się na zakup nieruchomości pod Warszawą, (np. mieszkania Marki) to musicie wiedzieć, na co koniecznie zwrócić uwagę. Wybierając podwarszawskie osiedla musicie wziąć pod uwagę kilka kwestii, które będą miały bardzo duży wpływ na komfort i zadowolenie z nowego mieszkania:

  • Na pierwszym miejscu zawsze muszą być potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Podwarszawska miejscowość musi być dopasowana do Was – do tego co robicie na co dzień, gdzie pracujecie czy gdzie chodzicie do szkoły. Nie powinno się wybierać mieszkania, np. w Piasecznie pracując na Pradze czy Targówku, zdecydowanie lepszym wyborem będzie mieszkanie w Markach.
  • Inne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, dotyczą ogólnej lokalizacji, dostępu do komunikacji miejskiej, rozwoju infrastruktury, dostępu do budynków handlowo-usługowych, edukacji czy zagospodarowania terenów zielonych.
  • Kolejny aspekt to wybór mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego. Wybór nie jest prosty. Mieszkania prosto od dewelopera wyróżniają się nowoczesnością i świeżością, czasami jednak trzeba na nie trochę dłużej poczekać. W przypadku mieszkania na rynku wtórnego zazwyczaj potrzebny jest remont, a blok i osiedle jest już trochę “zużyte”.

Gdzie szukać mieszkania pod Warszawą?

Mieszkania w Markach oraz podwarszawskich miejscowościach najlepiej jest szukać na portalach branżowych. Czasami dobrym sposobem jest skorzystanie z pomocy agentów od nieruchomości. Czasami mają w swojej ofercie mieszkania i domy, które nie są dostępne na ogłoszeniach w Internecie. Innym dobrym sposobem na znalezienie mieszkania z rynku wtórnego jest w pierwszej kolejności wybór dewelopera. Musicie wiedzieć, że dobry deweloper to klucz do sukcesu. Czasami nawet lepiej jest poczekać pół roku dłużej, aby później wszystkie formalności przeszły sprawnie i bez opóźnień. Deweloperzy, którzy nie mają zbyt dobrych opinii na rynku mimo tego, że często oferują szybszy termin odbioru budynku, w rzeczywistości on się spóźnia i jest znacznie później niż w pierwotnej wersji.