EMS training – czym jest i jakie daje efekty?

Wiele osób ma dość duże opory przed pójściem na siłownię. Niektórzy nie potrafią też wytrwać w ćwiczeniach. To przekłada się na brak efektów w zakresie redukcji zbędnych kilogramów. Może więc powinni zastanowić się nad EMS treningiem, który może wnieść do życia wiele dobrego.

EMS trening – co to takiego?

Profesjonalny EMS training – zajrzyj tutaj https://bodytec20.pl/ – to dość nowe zagadnienie w branży fitness. Urządzenie do elektrostymulacji skutecznie zastępuje sprzęt siłowy. Osoba, która decyduje się na ten trening, ubiera się w specjalny kombinezon do ćwiczeń wyposażony w elektrody. To one oddziałują na mięśnie, powodując skurcz. Efekt jest praktycznie taki sam, jak w przypadku normalnego wykonywania ćwiczeń. W tym przypadku jednak ćwiczący nie obciąża stawów i kręgosłupa. W związku z tym nie potrzeba tu żadnych sprzętów, a co za tym idzie, taki trening można spokojnie wykonać w domu, biurze albo w jeszcze innym miejsca według uznania i możliwości.

EMS trening – efekty

O efektach warto powiedzieć nieco więcej, bo to dość obszerny temat. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że elektrostymulacja angażuje wszystkie grupy mięśni na całym ciele. Efekty treningów EMS widoczne są już przy 2 treningach wykonywanych w tygodniu. EMS trening jest maksymalnie intensywny i obejmuje całe ciało, dzięki czemu wystarczy ćwiczyć 30 minut jednorazowo. To zdecydowanie krócej, niż w przypadku klasycznego treningu, który zwykle trwa od 1,5 do 2 godzin. Podstawowym efektem działań tego nowoczesnego treningu EMS jest utrata tkanki tłuszczowej, co z kolei prowadzi do wyrzeźbienia atrakcyjnej sylwetki oraz poprawy kondycji. Treningi tego typu prowadzą do kształtowania mięśni i ich wytrzymałości.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Trening EMS jest bezbolesny i bezpieczny, ale mimo to nie zaleca się go każdemu. Są osoby, które powinny z niego zrezygnować. Na pewno nie jest to metoda na kondycję i odchudzanie dla osób ze schorzeniami serca, wszczepionym rozrusznikiem serca, czy na przykład nieuregulowanym nadciśnieniem. Trening nie jest też przeznaczony dla osób z padaczką.

Osoby, które chcą zafundować sobie EMS trening, muszą udać się do miejsca, w którym oferowane są ćwiczenia z użyciem tego profesjonalnego urządzenia. Bo tak naprawdę przeprowadzić je można tylko pod kontrolą osoby, która ma wiedzę i doświadczenie w zakresie obsługi tego sprzętu. Należy również dodać, że urządzenie to nie jest tanie, w związku z czym nie każdy byłby w stanie kupić je na własność i wykonać trening we własnym zakresie, w zaciszu własnego domu.