wege burgery Warszawa

Czym różni się weganizm od wegetarianizmu?

Wegetarianizm i weganizm odmiennie podchodzą do sposobów odżywiania. Różni je wiele aspektów, ale też mają cechy wspólne. Można powiedzieć, że weganizm jest bardziej restrykcyjną odmianą wegetarianizmu. Obie diety dopuszczają jednak jedzenie nowoczesnych dań takich jak np. wege burgery.

Wege burgery są odpowiednie dla wegetarian i wegan

Istnieje kilka form wegetarianizmu. Ten tradycyjny wyłącza z menu mięso zwierzęce. Dozwolone są w diecie produkty pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianie mogą spożywać jajka, nabiał, mleko i miód. Dieta wegetariańska na ogół może być stosowana przez większość osób. W przeciwieństwie do wegan urozmaicona dieta wegetariańska nie wymaga dodatkowej suplementacji.

Dieta wegetariańska jest popularna w Polsce. Wiele restauracji wyszło naprzeciw potrzebom wegetarian i w swojej ofercie często mają wymyślne dania wegetariańskie. Również bary typu fast food oferują burgery czy pizzę dla wegan i wegetarian. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej sformułowanie wege burgery Warszawa i z pewnością znajdziemy kilka restauracji.

Wege burgery bez mięsa i sztucznych substancji

Zarówno wegetarianizm jak i weganizm nie dopuszczają spożywania mięsa w diecie. Weganizm idzie jednak o krok dalej i zakazuje spożywania także produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli nabiału, jajek i mleka. Obie diety, jeśli są urozmaicone dostarczają organizmowi prawie wszystkich substancji odżywczych. Przyczyniają się także do zdrowszego stylu życia, ograniczają rozwój wielu chorób, a także pozwalają zachować zgrabną sylwetkę. Zarówno wegetarianie, jaki weganie są miłośnikami zwierząt, dlatego nie przyczyniają się do ich zabijania i spożywania. Zarówno wegetarianie jak i weganie znajdą w wielu restauracjach menu odpowiadające ich preferencjom żywieniowym. Mogą wybierać z karty menu dania bezmięsne, takie jak makarony, sałatki, pizzę, burgery wege i burgery wegetariańskie. Zamówienie dania do domu to też nie problem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej sformułowanie wege burgery Warszawa i z pewnością znajdziemy dla siebie coś pysznego.

Różnice w diecie wegańskiej i wegetariańskiej

Główną różnicą jest to, że weganie rezygnują całkowicie z produktów pochodzenia zwierzęcego. W związku z tym nie spożywają mleka, serów, jajek, masła. W ich diecie nie ma miejsca także na miód. Po za tym weganie zwracają także uwagę na rodzaj kosmetyków i ubrań, które kupują. Wybierają najczęściej te z oznaczeniami dla wegan.

Dieta wegan jest bardziej restrykcyjna i wymaga najczęściej dodatkowej suplementacji. Stanowi ona swoisty sposób życia zgodny z zasadą, aby w żaden sposób nie przyczyniać się do krzywdy zwierząt.