Sketchup

Dla kogo jest SketchUp? Cena 

Sketchup to jedno z najpopularniejszych narzędzi do modelowania i projektowania 3D na świecie. Kiedyś modelował wszystko, od domków na drzewie po skomplikowane, energooszczędne budynki. Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, opublikujemy recenzję programu SketchUp, która jest zarówno intuicyjna, jak i wydajna dla profesjonalistów i twórców wszelkiego rodzaju. SketchUp to oprogramowanie do modelowania i renderowania 3D. Umożliwia łatwe tworzenie modeli 2D i 3D. Oprogramowanie zawiera duże modele i obiekty oparte na danych gotowe do pobrania. Możesz go również użyć do modelowania od podstaw lub zaimportować plik 2D lub 3D i nad nim pracować.

Modelowanie

SketchUp to bardzo elastyczne oprogramowanie, jeśli chodzi o modelowanie. Możesz stworzyć dowolny kształt. Oprogramowanie posiada wiele intuicyjnych narzędzi, które pomogą Ci w procesie modelowania. Na początek oferuje różne formy. Dobrą rzeczą w SketchUp jest to, że umożliwia rozpoczęcie od prostych formularzy i łączenie złożonych obiektów. Możesz użyć łuku, wielokąta, prostokąta i okręgu. Masz również szeroką gamę narzędzi, które pomogą Ci kształtować te proste formy, takie jak wyciąganie, zmiana skali, obracanie, przesuwanie, przesuwanie i inne. Odwiedź: https://www.rivasoft.pl/sketchup-pro-cat-117.

Ponadto możesz zmienić styl rysunku w SketchUp, mając do tego wiele opcji. Możesz użyć czarno-białego szkicu, kolorowego szkicu, prostych linii itp. Oprócz narzędzi oferowanych przez SketchUp, możesz skorzystać z oferowanych dodatków, które pomogą Ci szybko i wydajnie modelować.

Renderowanie i animacja

SketchUp używa zewnętrznych wtyczek do renderowania i animacji. Oprogramowanie jest kompatybilne z wieloma silnikami renderującymi. Programu SketchUp można jednak używać do kontrolowania światła dziennego i kierunku słońca, zmieniając czas i miesiąc. Magazyn 3D to wspaniała rzecz stworzona przez SketchUp. Zasadniczo możesz pobrać dowolny obiekt, którego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić oficjalną stronę hurtowni SketchUp 3D i wpisać w wyszukiwarce dowolny obiekt, który chcesz i pobrać; pamiętaj jednak, że powinieneś pobrać tę samą wersję pliku programu SketchUp, z której korzystasz.

Jeśli chodzi o silniki renderujące, możesz użyć Vray, który jest już bardzo znanym silnikiem renderującym, szczególnie w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz. Pomaga uzyskać oszałamiające rezultaty bliskie rzeczywistości. Możesz także użyć Maxwell, który jest starym silnikiem renderującym, podobnie jak Vray. Masz też SU Podium. LumenRT jest często używany w architekturze krajobrazu. Visualizer nie jest bardzo zaawansowanym silnikiem renderującym, ale jest przyjazny dla użytkownika; możesz zacząć od tego, jeśli jesteś początkującym.