Dla kogo jest usługa transportu medycznego – Jastrzębie Zdrój

Wykluczenie komunikacyjne to problem który całej masy Polaków. Z racji na mieszkanie w miejscowości oddalonej od głównych ośrodków, która nie jest z nią skomunikowana nie mają one często możliwości normalnego przetransportowania się na przykład na wymagane leczenie. Na szczęście w miastach takich jak Jastrzębie Zdrój transport medyczny jest realizowany przez firmy, które pomagają zarówno prywatnie, jak i poprzez świadczenie usług refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Gdzie szukać transportu medycznego – Jastrzębie Zdrój

Pomimo tego, że województwo śląskie należy do dość dobrze skomunikowanych wciąż zdarzają się sytuację, w których potrzebna jest dodatkowa pomoc by można było dotrzeć na planowane leczenie czy badania. Dotyczy to zazwyczaj przede wszystkim osób starszych, które nie są w stanie jechać samochodem i mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Niestety nie zawsze rodzina jest w stanie udzielić pomocy samemu. Na szczęście w tym celu można wpisać w internet frazę „transport medyczny Jastrzębie Zdrój

Na terenie województwa śląskiego w tym w Jastrzębiu Zdrój transport medyczny jest oferowany przez firmę ZBM Zdrowie, która na rynku obecna jest od ponad 20 lat. Oferuje ona usługi transportu dla pacjentów, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Można go również zamówić, gdy potrzebne jest podjęcie leczenia w szpitalu lub przychodni, a także w razie konieczności zachowania ciągłości w aktualnym leczeniu. Dzięki temu z transportu medycznego można skorzystać, by dotrzeć na wszelkiego rodzaju konsultacje, dializy badania, czy też zostać przewiezionym pomiędzy placówkami medycznymi.

Ogromną zaletą transportu medycznego jest to, że może on być refundowany. Narodowy Fundusz Zdrowia opłaca wymagany transport medyczny po złożeniu odpowiednich dokumentów przez osobę zainteresowaną lub gdy nie jest to możliwe przez jej opiekuna prawnego bądź członka rodziny. Taki wniosek należy złożyć w oddziale NFZ przypisanym do miejsca zamieszkania osoby mającej z takiego transportu korzystać. Alternatywą dla transportu refundowanego jest oczywiście transport prywatny, za który należy zapłacić z własnej kieszeni. Jest to dobre rozwiązanie, gdy stanowi ono ostateczność, gdyż NFZ zwleka z odpowiedzią na nasz wniosek.

Wszystkie usługi transportu medycznego prowadzone przez ZBM Zdrowie są realizowane przy pomocy nowoczesnych nowoczesnych samochodów sanitarnych, w których pacjenci znajdują się pod opieką wykwalifikowanych pracowników dbających o ich dobre samopoczucie i stan zdrowia w podróży.