Taxi bus – co to jest i jak szukać takich usług w Warszawie?

W dzisiejszym świecie bardzo istotna jest dla nas komunikacja i sprawne przemieszczanie się. Korzystamy z różnych środków transportu – prywatnych samochodów, wypożyczonych samochodów, taksówek, komunikacji miejskiej, hulajnóg czy rowerów – możliwości mamy wiele. Czasami jednak potrzebujemy transportu zbiorowego spersonalizowanego specjalnie pod nasze potrzeby – na wyjazdy służbowe czy do celów prywatnych. Właśnie dlatego, opowiemy Wam o transporcie, jakim jest taxi bus.

Co to jest taxi bus?

Co to jest taxi bus (Warszawa) taki jak np. https://wawabus.pl/bus-taxi.html? Jest to nic innego, jak taksówka, którą jest bus, a nie standardowy samochód osobowy. Na tym jednym zdaniu moglibyśmy zakończyć ten artykuł, jednak chcemy Wam opowiedzieć o tych usługach nieco więcej. Taxi bus to pewnego rodzaj transport zbiorowy, który umożliwia poruszanie się lub dojechanie do konkretnego celu określonej grupie osób. Jest to częsty problem podczas organizowania imprez pracowniczych czy w razie potrzeby przetransportowania większej ilości osób. Usługa ta działa niemal identycznie, jak taksówki – z jedną zasadniczą różnicą. Busem podjeżdża kierowca, który zawiezie Was w konkretne (wyznaczone) miejsce, będąc jednak w 7 osób, nie musicie zamawiać dwóch osobnych taksówek, tylko jednego busa, w którym wszyscy będziecie mogli jechać do swojego celu, np. klubu. W ostatnim czasie zauważono popyt na tego typu usługi. Jest to związane z tym, że nie każdy dysponuje samochodem, nie każdy też chcę zużywać swój samochód w ramach podwożenia większej grupy osób, a komunikacja miejska często nie jest najszybszym środkiem transportu. Ponadto do samochodu osobowego zmieści się 5 osób z kierowcą, natomiast do busów już co najmniej 8 – oznacza to, że pracowników firmy, w której pracuje około 20 osób, najprawdopodobniej zabiorą do docelowego 2 busy, a nie 4 samochody osobowe.

Taxi bus – kiedy warto skorzystać z takich usług?

Samochód jest uważany za jedną z najwygodniejszych form transportu. Niestety nie zawsze jest to optymalna forma dojazdu w różne miejsca ze względu na ograniczenia w ilości przewożonych osób – często ze względu na zrobienie ilości kursów i ograniczoną ilość dostępnych samochodów osobowych, trzeba przejechać tą samą drogę kilka razy – zabiera to nie tylko bardzo dużo czasu kierowcy, ale również sporo kosztuje. Przejdźmy jednak do konkretów:

Dla kogo są usługi taxi bus?

  • podczas transportu z kościoła lub urzędu na weselę;
  • podczas transportu na wyjazd służbowy;
  • podczas transportu na imprezę integracyjną;
  • podczas wyjścia w większej grupie znajomych do baru, kina czy klubu;
  • podczas imprez zorganizowanych – urodzin, wieczorów panieńskich, kawalerskich lub innych wydarzeń.

Firmy taxi bus – jakie usługi oferują?

Musicie wiedzieć, że firmy, które działają na zasadzie taxi busa, to nie tylko przejazdy z miejsca A do miejsca B, jak taksówki. Zazwyczaj w ofercie znajdują się jeszcze inne usługi, m.in.:

  • transfery lotniskowe – jest to dobra propozycja zwłaszcza w przypadku osób, które podróżują w większych grupach lub dla osób, które mają dużo bagażu, np. specjalistyczny sprzęt sportowy, który może się nie zmieścić do samochodu osobowego;
  • możliwość transferów na terenie całego kraju – można wynająć busa lub busy w ramach np. wyjazdu na imprezę integracyjną z pracy dla większej grupy osób;
  • niektóre firmy oferują swoje usługi na tzw. “już” – jest to opcja dla osób, które znalazły się w sytuacji podbramkowej, dla osób, które zostały zaskoczone nieprzewidzianymi okolicznościami;
  • transporty tzw. VIP – są one przewidziane dla osób, które cenią sobie ponadprzeciętny komfort i dyskrecję;
  • transport w ramach imprez okolicznościowych, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm – opcja ta jest przeznaczona dla osób, które potrzebują transportu gości na wesele, imprezy okolicznościowe, wieczory kawalerskie czy panieńskie.