aso ford

Dlaczego warto serwisować auto w ASO? ASO Ford radzi

Prawdopodobnie każdy kierowca kiedyś słyszał, że serwisowanie w ASO ma pewne mankamenty. Prawda jest jednak taka, że wybierając właściwą firmę, można trafić na doświadczonych profesjonalistów, którzy są w stanie nie tylko szybko dokonać napraw, ale również zorganizować potrzebne części za atrakcyjne pieniądze. ASO świetnie sprawdza się w przypadku droższych aut, które wykorzystują zaawansowane systemy. Dzięki temu, że pracownicy ASO mają z nimi do czynienia na co dzień, mogą zdiagnozować problem i pozbyć się go. Dlaczego jeszcze warto serwisować auto w ASO?

Zalety ASO – co otrzymujemy w ramach serwisu?

Obecnie każdy właściciel pojazdu, który zdecyduje się oddać swój samochód właśnie na serwis do ASO, może liczyć na to, że po zakończeniu wszystkich czynności prowadzonych przy samochodzie, otrzyma dokładny wykaz na piśmie tego, co zostało w aucie zrobione. W takim dokumencie zawarte są szczegółowe informacje o tym, jakie części zostały zakupione, jakich przeglądów i napraw dokonano oraz znajdziemy tam zapiski o wszelkich dodatkowych czynnościach, jakie przy naszym aucie zostały wykonane.

Dużą zaletą serwisowania auta w ASO Ford jest to, że dostajemy na wszystko gwarancję. Oznacza to, że w momencie, gdy wystąpią problemy z wymienioną lub serwisowaną częścią, to możemy wrócić i ubiegać się o naprawę w ramach gwarancji. Gdybyśmy wykonywali serwis w tradycyjnym warsztacie, to uzyskanie pakietu gwarancyjnego mogłoby nie być tak proste.

Ile kosztuje naprawa w ASO?

Od lat krążą legendy o tym, jak wysokie są stawki za wykonywanie serwisu w ASO. Znacznie wyższe ceny rzeczywiście kiedyś występowały powszechnie w serwisach ASO, jednak ostatnie lata pokazują, że dużo się zmieniło. Oczywiście samochody w ASO, są serwisowane przy wykorzystaniu oryginalnych części, które kosztują zazwyczaj więcej niż zamienniki. W związku z tym usługi w ASO mogą być nieco droższe, jednak mamy pewność, że zamontowane części są najwyższej jakości. Obecnie istnieje możliwość dostarczenia do ASO części na własną rękę, co może pozwolić wam nieco zaoszczędzić.

Warto też pamiętać o tym, że w usługę ASO wliczona jest wiedza pracowników. Dzięki niej problem z samochodem może być rozwiązany nie tylko szybko, ale i skutecznie, co w przypadku nowoczesnych aut z wieloma systemami nie zawsze jest takie oczywiste.

Obsługa klienta w ASO Ford

Gdy oddajemy samochód na serwis, to nigdy nie mamy do końca pewności, jak mechanicy o niego zadbają. Często zdarza się, że auto wraca do nas zabrudzone lub czasem nawet porysowane. Obecnie w ASO oddanie samochodu w nienagannym stanie jest normą. Dzieje się tak dlatego, że nasze auto po oddaniu na serwis jest odpowiednio zabezpieczane przy pomocy foli.

Wysokie standardy obsługi klienta, które panują w ASO, objawiają się także tym, że pracownicy rutynowo dokonują sprawdzenia najbardziej newralgicznych punktów w samochodzie.

Oczywiście samochody w innych warsztatach również mogą być dobrze traktowane, jednak doświadczenie pokazuje, że nie zawsze tak jest. Dlatego często możemy usłyszeć o sytuacjach, gdzie klient prosi o sprawdzenie pewnych elementów, a mechanicy tego nie robią. W ASO takie sytuacje nie mają miejsca, dlatego dokładając już kilkadziesiąt złotych, mamy pewność, że wszystko zostanie profesjonalnie naprawione.

Wyższa wartość rezydualna dzięki serwisowaniu w ASO

Wartość rezydualna pojazdu określa to, ile będzie wart nasz samochód po okresie korzystania z niego. Na taką cenę mogą wpływać różne czynniki i to od nich będzie w dużej mierze zależało, za ile będziemy mogli sprzedać swój samochód.  Przede wszystkim znaczenie w tej kwestii ma przebieg samochodu oraz to, w jakim ogólnym stanie technicznym się znajduje. Poza tym czynnikami, które mogą zwiększać wartość pojazdu, są wyposażenie oraz właśnie serwis w ASO.

Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, po każdym serwisie w ASO otrzymujemy dokładną listę napraw, którą można okazać klientowi podczas sprzedaży. Dzięki temu nabywca ma dokładną wiedzę na temat stanu technicznego auta, co pozytywnie wpływa na cenę.