Samochód w abonamencie, czyli nowe auto niskim kosztem?

Osoby, które mogą pozwolić sobie na zakup zupełnie nowego auta prosto z salonu, to zwykle ci, którzy mogą pochwalić się wyjątkowo wysokimi zarobkami. Większość z nas, decyduje się jednak na rozwiązanie, jakim jest kupno używanego auta, chociaż opcja ta bywa wysoce ryzykowna z uwagi na nieuczciwe praktyki, których dopuszczają się sprzedawcy. Mowa tutaj chociażby o ukrytych wadach pojazdów, bądź też o podawaniu nieprawdziwego przebiegu auta. Z uwagi na to wszystko, znacznie bezpieczniej jest wybrać zupełnie nowy samochód.

Jeśli zdecydujemy się na samochód w abonamencieczeka na nas naprawdę sporo udogodnień i korzyści, które sprawią, że szybko zrezygnujemy z innych metod pozyskiwania aut i będziemy już nastawieni jedynie na tę formę. Kupno za gotówkę nowego auta w salonie dealera to koszt, rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, a zatem nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na tak duży, jednorazowy wydatek. Auto abonament to zatem opcja, gdzie nie mamy do czynienia z taką koniecznością, ponieważ wszystko rozłożone jest na wygodne raty. Na tym jednak lista zalet się nie kończy.

Na co możemy liczyć w wypadku abonamentu na auto?

Mimo tego, że wszystko opiera się tu o samo użytkowanie samochodu, gdyż nie jesteśmy jego właścicielami, tak naprawdę mamy o wiele większą wygodę, niżeli kiedy pojazd posiadamy na własność. Wpływa na to fakt, iż płatności rozłożone są w czasie, a przy okazji zawierają w sobie już prawie wszystko to, co może okazać się potrzebne kierowcy do sprawnego użytkowania auta. Chodzi tu o kwestie, które w przypadku innych form finansowania, leżałyby by stronie właściciela. To ubezpieczenie pojazdu, sezonowa wymiana ogumienia, płynów i części eksploatacyjnych, serwisowanie, przeglądy techniczne, naprawa drobnych usterek, a w przypadku poważniejszych awarii, także gwarancja samochodu zastępczego. Nasze zadanie, jako kierowcy to jedynie tankowanie auta, a przy tym dbanie o jego dobry stan do końca obowiązywania umowy.