hostel Warszawa

Hostel w Warszawie – obalamy mity o hostelach

Z pewnością każdy słyszał już o hostelach, ale prawdopodobnie nie każdy wie, czym one są. Jednoczenie obrazy są nieco przerysowane szczególnie u tych, którzy nigdy nie spali osobiście w takim miejscu jak hostel Warszawa.

Zacząć trzeba od założenia, że hostele nie są bynajmniej brudnymi miejscami, w których ludzie biegają tam i z powrotem robiąc nieporządek wszędzie. Nie ma szczurów na wolności, a łazienki wcale nie przypominają tych, które pojawiają się w koszarach wojskowych w filmach z lat 90-tych.

Czym więc jest hostel Warszawa?

Hostele Warszawa są miejscem spotkań wszystkich tych, którzy mają pasję do podróży, mało pieniędzy lub po prostu chcą poznać przyjazne twarze.

Zasadnicza różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do swoich kuzynów hoteli, hostele mają wspólne obszary, w których przebywający będą chcieli lub nie, spędzać dużo czasu razem. Oczywiście hotele też je mają, ale generalnie są to miejsca aseptyczne, miejsca, w których ludzie zwykle chcą zajmować się swoimi sprawami i nie są otwarte na interakcje.

Wyobraź sobie pokój, w którym jest cztery, osiem lub dwadzieścia nieznanych osób, z których wielu prawdopodobnie podróżuje samotnie i dlatego szuka nowych przyjaciół. Wszyscy siedzą przy tym samym stole i odpoczywają. Warto też dodać, że będąc tam, z pewnością łączy ich przynajmniej jedno: wybór celu przyjazdu!

Hostel w Warszawie – 3 główne zasady

  1. Bezpieczeństwo. Każdy pokój w hostelach na świecie ma indywidualne zamykane szafki, dzięki czemu możesz w nich zamknąć wszystkie swoje rzeczy i zapewnić im bezpieczeństwo. Dodatkowo obsługa oraz właściciel hostelu również dbają o twoje bezpieczeństwo, więc noc możesz spędzić spokojnie.
  2. Czystość. Ta kwestia zależy od hostelu, jeśli weźmiesz bardzo tani, nie możesz oczekiwać standardów na miarę hotelu Hilton. Generalnie jednak, nawet jeśli idziesz z ograniczonym budżetem, nie oznacza to, że nie znajdziesz miejsca zadbanego.
  3. Komfort. Ten punkt jest na ogół najbardziej wymagający. Bardzo często będziesz spać na łóżkach piętrowych, razem z innymi osobami. Jeśli nie jesteś w stanie usnąć i czuć się choć trochę komfortowo w towarzystwie obcych ludzi, hostel może nie być rozwiązaniem dla Ciebie.

Wybierz się na przygodę, zarezerwuj hostel i daj się otoczyć dziesiątkom nowych przyjaciół, z którymi spędzisz niezapomniane dni!