mieszkania Marki

Gdzie kupić mieszkanie pod Warszawą?

Wybór lokalizacji własnego mieszkania nie jest prosty. Każdy szuka dla siebie idealnego miejsca na świecie. Każdy z nas ma inne wymagania i preferencje, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest się dokładnie zastanowić. Przedstawimy Wam dzisiaj zalety i wady mieszkania w miejscowościach podwarszawskich. Zapraszamy do lektury!

Mieszkanie pod Warszawą – dlaczego warto?

Zacznijmy od plusów. Ceny mieszkań w Markach, Ząbkach, Zielonce, Kobyłce czy Józefowie są znacznie niższe niż w samej Warszawie. Wynika to z tego, że wiele osób nadal uważa, że nie ma to jak mieszkanie w stolicy – lepsza komunikacja miejska, szybszy dojazd do pracy, bliskość barów, restauracji, szkół i przedszkoli. Obecnie jest to mocno utarty mit. W miejscowościach podwarszawskich bardzo dobrze rozwija się cała infrastruktura publiczna. Jeżeli mówimy tutaj o miejscowościach około 20 tysięcy mieszkańców i więcej nie ma na co narzekać. Co więcej, czasami infrastruktura ta jest dużo lepiej rozwinięta niż w niektórych dzielnicach Warszawy. Niestety wiele osób ciągle żyje z przekonaniem, że to nieprawda – że nie ma to jak życie w stolicy. Z tego też względu deweloperzy oferują niższe ceny mieszkań niż w Warszawie. Innym powodem jest to, że koszt działki, na której będzie stawiany blok też często jest nieco tańszy. Wracając jednak do samej ceny, czasami jest ona mniejsza o ¼ lub nawet połowę, w zależności od dzielnicy w Warszawie.

Innym powodem, dla którego warto kupić mieszkanie pod Warszawą, jest znacznie większa cisza i spokój. Zazwyczaj dookoła jest więcej przestrzeni i terenów zielonych – w przeciwieństwie do Warszawy, gdzie wszędzie dookoła są ogromne osiedla bloków. Mniejszy jest również ruch na ulicy, a prawdopodobnie w małej odległości będzie las.

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest to, że mieszkając pod Warszawą mamy stolicę bardzo blisko. Czasami wystarczy podjechać pociągiem dosłownie 10 minut, innym razem autobusem około 20, aby znaleźć się w pobliżu metra. Miejscowości podwarszawskie dają nam w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy – zarówno bliskość stolicy, gdzie dużo się dzieje, jak i ciszę, spokój oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę publiczna oraz bliskość przedszkoli i szkół. Przykładowe mieszkania w Markach możesz znaleźć tutaj: https://www.biurosprzedazy.com.pl/nowe-mieszkania-marki

Mieszkanie pod Warszawą – jakie są wady?

Nie ma co się oszukiwać, ale nie ma rozwiązań idealnych. Wszędzie znajdą się drobne niedogodności. W miejscowościach podwarszawskich możemy zaliczyć do nich np. problem z komunikacją miejską w godzinach nocnych oraz w weekendy, gdzie zazwyczaj jeździ jeden autobus, co dłuższy okres czasu (np. co pół godziny lub godzinę). Może to być problematyczne przy wieczornych wyjściach ze znajomymi, jednak w takich sytuacjach w okazyjnych przypadkach zawsze można skorzystać z alternatywnych źródeł transportu, np. uber lub bolt. Większy problem jest, gdy pracujemy w godzinach nocnych i poruszamy się komunikacją miejską. W takim wypadku bezwzględnie przed zakupem mieszkania trzeba dokładnie zweryfikować, jak działa komunikacja miejska w potrzebnych przez nas godzinach.

Mieszkania w Markach, Zielonce, Kobyłce i okolicach

Miejscowości podwarszawskich jest bardzo dużo. Wszystko zależy, z której strony chcesz mieszkać. Mieszkania w Markach cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością zwłaszcza dlatego, że w dużej części deweloperzy budują mieszkania bezczynszowe. Budynki te są niskie, osiedla mają ładnie zagospodarowane tereny zielone, a same mieszkania dają poczucie mieszkania w domu, a nie w bloku. Jeżeli jesteście zainteresowani mieszkaniem pod Warszawą zapoznajcie się z ofertą okolicznych deweloperów. Nie powinniście się jednak martwić, co do samej lokalizacji – deweloperzy zazwyczaj wybierają miejsca, które są dobrze skomunikowane, a w pobliżu są przedszkola, szkoły, przychodnie i sklepy, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest to w codziennym życiu.