wizytówki drukarnia Mokotów

Jak wybrać odpowiednie i niedrogie wizytówki firmowe?

Starannie wykonana i zaprojektowana wizytówka bardzo dobrze wpływa na wizerunek firmy. Elegancki wzór wraz z wyczerpującymi informacjami o zajmowanym stanowisku w organizacji i danymi kontaktowymi jest nieodzownym dodatkiem dla każdego pracownika, który profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków. Dobrze wykonane wizytówki wcale nie muszą być drogie.

Postaw na dobry projekt

To od projektu zależy jak będzie odbierana nasza wizytówka. Oryginalna, przykuwająca uwagę innych osób wizytówka może nam pomóc w zdobywaniu nowych kontaktów i klientów. Niektóre drukarnie oferują w swoich usługach również wykonanie projektu przez grafika.

Należy pamiętać, że w zależności od branży kolorystyka wizytówek może się od siebie znacząco różnić.

Ważny jest także wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu wizytówek. Zarówno drukarnia Mokotów w Warszawie, innych miastach i internetowe oferują wydruk wizytówek nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Coraz popularniejsze stają się także wizytówki z zaokrąglonymi rogami, a nawet o różnych kształtach.

Wybór uszlachetnień

Eleganckie i nieszablonowe wizytówki niekoniecznie muszą być drogie i z najwyższej półki cenowej. Tani druk cyfrowy wizytówek zawiera w swojej ofercie liczne ozdobniki i wypełnienia. Klienci mogą wybierać nadruk z eleganckimi złotymi lub srebrnymi literami, a także dodatkami w postaci lakieru UV. Pokrycie logo firmy lakierem UV sprawi, że będzie ono bardziej widoczne.

W drukowaniu wizytówek bardzo popularną metodą jest także tłoczenie niektórych jej elementów. Dzięki temu niektóre z jej części są bardziej uwypuklone i wyczuwalne pod palcami.

Wybór papieru wizytówek

Wybierając papier potrzebny do wydruku wizytówek firmowych należy się kierować jego gramaturą. Optymalna dla wizytówek jest grubość papieru 350 g/m², niektórzy wybierają nawet większą, wynoszącą od 400 do 1200 gram.

Wiele drukarni oferuje także laminowanie wizytówek. Taką usługę w swojej ofercie posiada wiele poligraficznych firm z Warszawy, a także drukarnie na Mokotowie. Laminowanie, czyli pokrycie cienką folią powierzchni wizytówek zapewnia ich zwiększą wytrzymałość na zabrudzenia, czy uszkodzenia.

Korzystając z taniego druku cyfrowego wizytówek warto także pamiętać o fantazyjnym zaprojektowaniu tyłu wizytówek. Możemy na nich umieścić dane adresowe, krótki opis, czym zajmuje się firma, albo pozostawić na nich tylko ciekawą grafikę.