opaska silikonowa

Dlaczego warto nosić silikonowe opaski na rękę?

Silikonowe opaski są dobrze znane z nadmorskich kurortów, w których są jedną z popularniejszych pamiątek. Wykorzystuje się je również w akcjach charytatywnych i jako upominki w różnych promocjach. Równie dobrze można wybrać je jako prezent z okazji urodzin, rocznicy lub zmiany pracy. Dlaczego warto nosić opaskę silikonową?

Czym cechują się opaski silikonowe?

Opaski silikonowe są przeznaczone do noszenia na nadgarstku. Zastępują bransoletki i podobne ozdoby na ręce. Wykonuje się je z trwałego silikonu, który jest niepodatny na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu opaska taka jak https://www.opaskanareke.pl/indywidualna-c-2.html może być noszona przez długi czas.

Autem opasek silikonowych jest odporność na utratę koloru i kształtu. Bransoletka przez wiele miesięcy zachowuje intensywny odcień, swoją szerokość i formę. Można się w niej kąpać, nosić na plaży, uprawiać sport. Kontakt z wodą, kosmetykami do kąpieli i opalania, piaskiem lub potem nie ma wpływu na wygląd opaski.

Opaski na rękę wykonuje się z silikonu, który jest przyjazny dla skóry i hipoalergiczny. Opaskę mogą zakładać nawet alergicy, którzy cierpią z powodu wysypek spowodowanych kontaktem z biżuterią z zawartością niklu. Silikon dodatkowo nie wchłania substancji znajdujących się w kosmetykach do ciała, dlatego jego hipoalergiczne właściwości utrzymują się na niezmienionym poziomie.

Opaska silikonowa a kolorystyka

Oferta opasek silikonowych jest rozbudowana – znajduje się w niej ponad 25 różnych barw bransoletek na rękę. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej opaski z silikonu wpisują się w identyfikację wizualną marki oraz w pełni odpowiadają na oczekiwania osoby, która je nosi. Dodatkowo na silikon można nanieść nadruk w wybranej barwie, np. połączyć różowe tworzywo z białym nadrukiem. W ten sposób stworzy się kobiecą opaskę na wieczór panieński lub symbolizującą wygraną walkę z nowotworem piersi.

Kolorystyka opasek silikonowych jest zróżnicowana, dlatego znajdzie się w niej barwy odpowiadające zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Dostępne odcienie podobają się również dzieciom, które mogą je nosić bez ryzyka zadławienia się małymi elementami lub uszkodzenia ręki ostrymi krawędziami. Silikon jest materiałem bezpiecznym nawet dla kilkulatków, które mogą zakładać np. kolorową opaskę na rękę z numerem telefonu do opiekuna. Taka opaska przyda się w czasie wakacji i wycieczek na wypadek zgubienia się dziecka.

Opaska silikonowa według własnego projektu

W nadmorskich kurortach, w różnych fundacjach i instytucjach silikonowe opaski pochodzą z produkcji seryjnej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić opaski według indywidualnego projektu. Opaska zyskuje wtedy unikalny charakter.

Bransoletki silikonowe według własnego projektu mogą mieć jeden z ponad 25 kolorów i napis wykonany przy użyciu 10 dostępnych czcionek. Na opasce może znaleźć się również wybrany symbol, który uzupełni umieszczony na silikonie nadruk.

Indywidualne projekty opasek silikonowych są cenione ze względu na możliwość umieszczenia na bransoletce dowolnego napisu. Zamawiający może wybrać dla siebie życiowe motto, słynną sentencję lub zabawne zdanie, które co rano poprawi mu humor. Równie dobrze na opasce może znaleźć się informacja, która umożliwi identyfikację danej osoby. Może to być np. nazwa fundacji, którą reprezentuje wolontariusz. Nadruki na opasce umieszcza się z jednej lub z obu stron w zależności od projektu.

Jak przygotować projekt własnej opaski na rękę?

Indywidualny projekt opaski na rękę jest łatwy do wykonania. Wystarczy wybrać preferowany kolor bransoletki i podać, jaki napis ma się na niej znaleźć. Następnie wybiera się wypełnienie jedno lub dwustronne i rozmiar opaski (S, M lub L). Na podstawie tych parametrów otrzymuje się wycenę bransoletki silikonowej wraz z czasem oczekiwania na jej dostawę. Dzięki temu zamawiający decyduje o wszystkich elementach, które wpływają na wygląd gotowej opaski i poznaje koszt ich wykonania.