drukarnia Mokotów

Ulotki reklamowe – najchętniej wybierany produkt poligraficzny

Ulotki reklamowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Są stosunkowo niedrogie, a przy dużym nakładzie ich wydruk kosztuje jeszcze mniej. Najchętniej z ich dystrybucji korzystają firmy usługowe i handlowe.  Zanim zdecydujemy się na wydrukowanie ulotek musimy dokładnie przemyśleć ich projekt, grupę docelową odbiorców i potrzebny nakład druku.

Jakie są rodzaje ulotek?

Większość drukarni daje możliwość wyboru klientom formatu, sposobu składania i gramatury papieru, na którym zostaną wydrukowane ulotki. Niektóre drukarnie w Warszawie, jak na przykład drukarnia Mokotów, oprócz standardowych rodzajów papieru (kredowego i offsetowego) mają w swojej ofercie także papier ekologiczny. Tani druk ulotek obejmuje wydruki zarówno cyfrowe jak i offsetowe.

Ulotki można wydrukować w formatach A4, A5, A6, A7 i popularnej DL-ce. Klienci mają do wyboru także kilka gramatur papieru, przy czym najpopularniejsza jest grubość 130 gram.

Zaplanowanie docelowej liczby odbiorców

Przed wykonaniem projektu i wydruku ulotek należy się przede wszystkim zastanowić, do kogo będą one skierowane. Warto także oszacować faktyczną liczbę odbiorców. Inaczej będzie przebiegała dystrybucja ulotek w firmie produkcyjnej, a inaczej w restauracji. Tani druk ulotek pozwala na ich dystrybucję do skrzynek pocztowych, rozdawanie przechodniom w ruchliwych miejscach, czy podczas targów branżowych.

Bez wątpienia kluczową rolę w tworzeniu ulotek odgrywa dobry projekt graficzny. Niektóre drukarnie na Mokotowie w swojej ofercie posiadają profesjonalne przygotowanie grafiki przed wydrukiem ulotek. Należy się zastanowić, jakie informacje chcemy przedstawić w ulotce. Przeciętny klient zalewany jest treściami i ulotka musi mieć w sobie coś, co zdoła na dłużej przekłuć jego uwagę. Czasami wystarczy ciekawa grafika lub chwytliwe pierwsze zdanie, albo hasło reklamowe.

Drukarnie dają wiele możliwość składania ulotek

Ulotki składane pozwalają na zamieszczenie większej ilości informacji. Dają także możliwość dokładniejszego zaplanowania treści. Różnią się one między sobą sposobem zaginania i ilością stron. Drukarnie w Warszawie i innych miastach dają możliwość tworzenia ulotek składanych na pół, w literę C lub Z. Ulotki składane na pół posiadają cztery strony, a te składane w litery Z lub C aż sześć stron. Przy wydruku ulotek składanych warto postawić na doświadczoną drukarnię w swoim mieście. Niedoświadczone firmy potrafią w nieestetyczny sposób dokonać złożenia ulotek i zepsuć tym cały efekt.