bluzy cleant

Jak zachować zdrowy rozsądek podczas robienia zakupów?

Często zastanawiasz się: „Co ja zrobiłem ze swoimi pieniędzmi? Gdzie się podziała moja wypłata?” Te pytania nurtują coraz większą liczbę ludzi w kraju i za granicą. Niekontrolowane lub nadmierne wydatki mogą zrujnować każdy budżet. Ten problem dotyczy także Ciebie? Przeczytaj, na co warto wydać, a z czym lepiej się wstrzymać i jak zachować zdrowy rozsądek podczas robienia zakupów.

W jaki sposób kontrolować wydatki?

Podstawowy koszyk zakupowy powinien obejmować przede wszystkim żywność i artykuły higieniczne. Niestety, ceny idą w górę z prędkością błyskawicy, natomiast Twoja pensja niekoniecznie? Zastanów się, co potrzebne Ci jest do życia w niezbędnym zakresie; wybierz dwa lub trzy produkty premium na które pozwolisz sobie w ciągu każdego tygodnia i rób listę, gdy wybierasz się do sklepu!  Pod żadnym pozorem nie chodź na zakupy głodny, bo wtedy dosłownie rzucisz się na sklepowe półki.

Sprzęty elektroniczne, których potrzebujesz bardziej, lub mniej, kupuj podczas promocji, które odbywają się z okazji różnych Świąt, czy black friday. Możesz zbierać potrzebną kwotę, a przed Świętami kupić kilka produktów, korzystając z promocji „drugi 22% mniej, trzeci 44% mniej, czwarty 77 % mniej”, etc. Takie okazje zdarzają się dosyć często, a można dzięki nim zaoszczędzić sporo grosza.

Żeby odnowić lub wymienić kolekcję ubrań w Twojej szafie, kupuj odzież pod koniec sezonu. Bluza cleant, spodnie dżinsy, marynarka i buty to najważniejsze, czego potrzebujesz. To uniwersalne ubranie, które pomoże Ci zabłysnąć zarówno na imprezie towarzyskiej, jak i podczas casual’owych spotkań biznesowych.

Jak sobie poradzić z ‘fantastycznymi’ pomysłami podczas robienia zakupów?

Przechadzając się między wieszakami nie możesz się zdecydować? A może zakupy robisz przez Internet i zamawiasz więcej niż potrzebujesz? Pamiętaj, że w sklepie wszystko jest dostosowane tak, żeby zachęcić klientów do większych zakupów. Od kierunkowego oświetlenia, specjalistycznych luster w przymierzalniach, odpowiedniej muzyki, aż po rozpylanie zapachów zachęcających nas do kupna. Pamiętaj o tym wybierając się na zakupy, a będziesz bardziej świadomy „zagrożeń”, które czekają na Ciebie w galerii handlowej.

Kupując przez Internet kieruj się zasadą, że nie kupisz wszystkiego od razu, podczas jednej wizyty w sklepie. Jeżeli coś ci się (nawet) bardzo spodoba, odłóż ten zakup na jutro lub za tydzień. Pomyśl trochę o tej rzeczy, którą zamierzasz kupić, czy ona w ogóle jest Ci potrzebna?

Rób przemyślane zakupy, zarówno te spożywcze, jak i odzieżowe czy elektroniczne. Pamiętaj, że im dłużej na daną rzecz poczekasz, tym więcej radości Ci ona przyniesie. Bądź świadomy technik stosowanych przez sprzedających i zadbaj nie tylko o budżet, ale i też komfort psychiczny, że wystarczy Ci do dziesiątego następnego miesiąca.