introligator Warszawa

Jakie usługi wykonuje introligator z Warszawy?

Dawniej introligatorzy oprawiali książki ręcznie. Obecnie tworzą oprawy książek, broszur i innych dokumentów za pomocą specjalnych maszyn poligraficznych. Usługi wykonywane w zakładach introligatorskich cieszą się zainteresowaniem wielu branż, w tym hotelarskiej i eventowej. Co można zamówić u introligatora?

Oprawy książek

Jedną z najpopularniejszych usług zamawianych u introligatora w Warszawie jest oprawianie książek. Okładki w zakładzie takim jak http://aligator.pl/oferta/introligatornia.html wykonuje się z różnych materiałów w zależności od grubości publikacji i preferencji zamawiającego.

Wybór oprawy introligatorskiej ma kluczowe znaczenie dla zainteresowania książką. Kupujący wybierają z półek w księgarniach pozycje, które mają zachęcające okładki, nawiązujące do treści. Równie ważna jest estetyka i trwałość oprawy. Introligator może wykonać ekonomiczną, popularną oprawę zeszytową lub trwalszą i elegantszą oprawę szyto-klejoną. Oprawa zeszytowa jest odpowiednia dla publikacji o niewielkiej objętości. Łączy się ją ze stronami książki za pomocą metalowych zszywek. Okładka szyto-klejona w formie miękkiej lub twardej jest przeznaczona do oprawiania prestiżowych albumów, broszur i wydań kolekcjonerskich.

Falcowanie

Falcowanie to proces, który polega na składaniu papieru. Kartki zaginane ręcznie są nierówne i mało estetyczne. Maszyna introligatorska do falcowania perfekcyjnie zagina papier, uzyskując idealnie równe krawędzie. Urządzenie może składać ulotki, mapy, broszury i inne dokumenty.

W zakładzie introligatorskim załamania na materiałach drukowanych można wykonać falcowanie na dowolnym formacie papieru. Dotyczy to nawet papierów o niskiej gramaturze, stosowanych do druku ulotek farmaceutycznych i składanych w sposób nietypowy. Introligator uzyskuje estetyczny efekt składania, wykonując zagięcia zgodnie z kierunkiem włókien papieru.

Dziurkowanie papieru

Do wykonania dziurek w papierze można wykorzystać akcesoria biurowe, jednak uzyskany w ten sposób efekt będzie daleki od profesjonalnego. Dziurkowanie papieru wykonywane przez introligatora umożliwia przygotowanie eleganckich broszur, skoroszytów i folderów reklamowych. Introligator w Warszawie może wykonać otwory o dowolnej wielkości rozstawione na szerokość wskazaną przez klienta. Dzięki temu gotowy folder lub broszura są dostosowane do preferencji zamawiającego i stosowanej przez niego identyfikacji wizualnej.

Dziurkowanie papieru w zakładzie introligatorskim umożliwia wykonanie skoroszytu z użyciem stron laminowanych lub twardych kartek. Gramatura papieru jest bez znaczenia – introligator może dziurkować zarówno bardzo cienkie kartki, jak i papier o gramaturze powyżej 300-350 g/m2. Usługa dziurkowania jest polecana w szczególności firmom, które chcą wykonać wysokie nakłady broszur i folderów w krótkim czasie.

Registrowanie

Praktyczne wcięcia na krawędziach kartek w kalendarzach, przewodnikach i innych publikacjach ułatwiają odnajdywanie interesujących informacji. Wcięcia w formie schodkowej są odpowiednie dla materiałów, które mają niewiele stron. Panoramiczne registry są natomiast powszechnie wykorzystywane w kalendarzach, w których można zastosować nakładanie się dwóch różnych informacji.

Registrowanie w zakładzie introligatorskim umożliwia wykonanie wcięć w katalogu reklamowym, kalendarzu lub innym produkcie zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Jest to ważna cecha zwłaszcza w przypadku katalogów, które służą do prezentacji oferty podczas spotkań z klientami na targach i nie tylko.

Inne usługi introligatora w Warszawie

W zakładzie introligatorskim na terenie Warszawy klienci mogą zamówić również kieszonkowe nośniki Z-card, kopertowanie, bądź wykonanie prestiżowych opraw książkowych ze skóry lub pergaminu. Rozbudowana oferta usług sprawia, że introligator jest w stanie przygotować   książki do sprzedaży, materiały reklamowe i inne dokumenty dla niemalże każdej firmy bez względu na jej branżę.