introligator Warszawa

Introligator w Warszawie – czym się zajmuje?

Niektórzy niesłusznie twierdzą, że introligator to wymierający zawód, kojarząc go jedynie z ręcznym oprawianiem książek. Zawód ten na przestrzeni lat ewoluował i dostosował się do zmieniających się potrzeb rynkowych. W zakładzie introligatorskim wykonuje się obecnie szereg usług, które są niezbędne w wielu branżach. Co robi introligator w Warszawie?

Introligator z Warszawy – z jakimi branżami współpracuje?

Usługi introligatorskie są zamawiane nie tylko przez wydawnictwa książkowe. Introligator w Warszawie współpracuje regularnie z branżą hotelarską, gastronomiczną i eventową. W zakładzie powstają foldery, profesjonalnie składane ulotki i katalogi, które są niezbędne do prezentowania oferty firmowej klientom. Materiały przygotowane przez introligatora służą w tych branżach głównie do celów reklamowych.

Z introligatorem współpracuje również branża farmaceutyczna. Do wszystkich leków w formie tabletek, syropów, bądź maści dołączane są obowiązkowo ulotki z opisem stosowania, dawkowania, składu preparatu i możliwych działań niepożądanych. Zapakowanie dużego papieru do niewielkiego opakowania jest jednak niemożliwe bez introligatora. W jego zakładzie falcuje się ulotkę, by profesjonalnie złożyć ją do kieszonkowych rozmiarów. W podobny sposób składa się mapy oraz broszury.

Zakład introligatorski przygotowuje również różne dokumenty do wysyłki. Kopertowanie umożliwia dokładne złożenie zaproszeń, ważnych pism i innych dokumentów, a następnie umieszczenie ich w kopercie. Wiele biur i firm wciąż korzysta z takiej formy kontaktu z klientami, pomimo rozwoju poczty elektronicznej.

Oprawianie książek u introligatora

Introligator z Warszawy wykonuje oprawy książek, broszur, katalogów i albumów dla klientów z każdej branży. Oprawy są tworzone z papieru, skóry, pergaminu i innych materiałów zgodnie z życzeniem zamawiającego. Ekonomicznym, popularnym wyborem są okładki zeszytowe, które można wykorzystać do publikacji o niewielkiej objętości. Oprawy zeszytowe mocuje się za pomocą metalowych zszywek, tworząc trwałe i estetyczne książki oraz materiały reklamowe lub szkoleniowe.

W przypadku publikacji o większej objętości introligator wykonuje twarde lub miękkie oprawy szyto-klejone. Dzięki nim zabezpiecza się kolejne strony książki lub broszury przed zagnieceniami i innymi uszkodzeniami. Introligator na życzenie klienta może wykonać również oprawy PUR. Klejone, wyjątkowo wytrzymałe okładki są polecane zwłaszcza w przypadku katalogów reklamowych. Solidna oprawa PUR zachowa swoje właściwości, pomimo intensywnego użytkowania.