Na co zwracać uwagę przy wybieraniu psiego fryzjera?

Strzyżenie psa to czasami niełatwe zadanie. Mało osób decyduje się na samodzielne wykonanie tego zabiegu w domu. Zdecydowana większość osób woli zlecić te usługi specjalistą. Takimi osobami są psi fryzjerzy. Dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć więcej o tej profesji. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę podczas wybierania salonu dla psów.

Co oferują salony dla psów?

Osoby, które zajmują się pielęgnacją psów (i innych zwierząt) pracują na stanowisku groomera. Groomer to specjalista, który zajmuje się zarówno strzyżeniem, jak i pielęgnacją sierści zwierząt. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o tym zawodzie. Dzisiaj jednak to się zmienia i coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług oferowanych przez salony dla psów. Obecnie salony dla psów znajdują się w większych miastach, np. Warszawie. Przykładową ofertę możecie zobaczyć tutaj: https://www.dagistyle.pl/

Osoby zajmujące się profesjonalną pielęgnacją psów i kotów na co dzień mają odpowiednie podejście do zwierząt oraz dysponują odpowiednim sprzętem. Wizyta w salonie dla psów jest również dobrym rozwiązaniem, gdy zwierze cierpi na jakiekolwiek choroby skóry, alergię, ma skołtunioną sierść lub wymaga strzyżenia.

Salon dla psów (Warszawa i nie tylko) oferuje usługi takie jak:

 • Czesanie sierści – rozczesywanie zwierząt z długą sierścią. Podczas zabiegu nie tylko rozczesywania jest sierść, ale również jest usuwany martwy podszerstek.
 • Strzyżenie sierści – jest to najczęściej wykonywana usługa przez salony dla psów i kotów. Do psiego fryzjera można zabrać zarówno zwierzęta na rutynowe obcinanie, jak i wykonanie konkretnej fryzury czy w razie potrzeby usunięcia kołtunów.
 • Kąpiel zwierząt – w salonach dla psów używa się specjalnych kosmetyków, które są przeznaczone do delikatnej skóry zwierząt. Taki zabieg jest zalecany w szczególności dla psów i kotów, które mają problemy ze skórą.
 • Trymowanie – jest to usuwanie martwej sierści. Zazwyczaj usługa ta jest wykonywana w przypadku szorstkiej sierści. Zabieg ten sprawia, że włosy zwierzęcia wyglądają nie tylko zdrowie, ale również mniej wypadają i mniej nasączają się wodą.
 • Zabiegi pielęgnacyjne – wachlarz tych usług jest dosyć szeroki. Obejmuje m.in. mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu czy usuwanie pcheł i innych insektów.

Dlaczego warto skorzystać z usług salonów dla psów?

Dla wielu zwierząt wizyta w salonie dla psów jest dosyć stresująca, dlatego też dobrze jest zacząć przyzwyczajać do tych zabiegów, jak najwcześniej. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego warto skorzystać z takich usług, skoro generuje to dodatkowy stres? Zarówno dla zwierzęcia, jak i właściciela. Oto kilka powodów:

 • Salony dla psów mają odpowiedni sprzęt – np. stół do strzyżenia.
 • Wszyscy pracownicy w salonach dla psów są odpowiednio wykwalifikowani. Mają odpowiednie doświadczenie i podejście dla zwierząt. Wiedzą również, co trzeba obciąć, a co zostawić czy jak sobie radzić z chorobami skóry.
 • Możecie być pewni, że w salonach dla psów strzyżenie będzie wykonane w sposób profesjonalny, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne będą przeprowadzone, tak jak powinny być zrobione.
 • Salony dla psów korzystają z wysokojakościowych kosmetyków dla zwierząt.
 • W salonach dla psów przy okazji mycia i strzyżenia zostaną również wykonane pozostałe zabiegi pielęgnacyjne.
 • Osoby pracujące w salonach dla psów wiedzą, jak sobie radzić ze stresem zwierząt.

Salon dla psów (Warszawa) – cennik usług

Ceny za usługi są zależne miejscowości, w której będą wykonywane. My dzisiaj przyjrzymy się, ile zapłacimy za wizytę w salonie dla psów w Warszawie. W zależności od wielkości psa i wyboru konkretnych usług musimy się liczyć z tym, że taka wizyta wyniesie nas co najmniej 70 zł. Inna będzie cena w przypadku strzyżenia yorka, maltańczyka czy owczarka niemieckiego. Inaczej są również wyceniane usługi trymowania i pielęgnacyjne. Większość salonów podczas strzyżenia wykonuje cały komplet usług – kąpiel, strzyżenie, czyszczenie uszu czy obcinanie paznokci. Biorąc pod uwagę warszawskie cenniki, jedna wizyta nie powinna kosztować więcej niż 300 zł w przypadku dużych ras.