introligator Warszawa

Na czym polega falcowanie u introligatora w Warszawie?

Usługi introligatorskie są popularne nie tylko w branży wydawniczej i papierniczej. Korzysta z nich znacznie szersze grono firm. Introligator przygotowuje profesjonalne foldery dla hoteli, broszury reklamowe na targi bądź katalogi dla biur podróży. Zajmuje się również falcowaniem. Na czym polega ta usługa?

Falcowanie, czyli profesjonalne składanie papieru

Papier składany ręcznie rzadko ma równe krawędzie i załamania. Dotyczy to zarówno dokumentów wkładanych do koperty, jak i innych materiałów drukowanych. Falcowanie u introligatora w Warszawie jest wykonywane za pomocą nowoczesnych maszyn. Dzięki nim papier ma perfekcyjne krawędzie, zarówno po złożeniu na pół, jak i wielokrotnym.

Falcerka składa ulotki, mapy, broszury oraz inne dokumenty. Wszystkie załamania są idealnie równe, dlatego złożony wydruk ma niewielkie rozmiary i nie rozkłada się przypadkowo. Falcowanie znajduje zastosowanie między innymi w branży farmaceutycznej podczas przygotowywania ulotek, pakowanych wraz z lekami.

Jakie materiały mogą być falcowane u introligatora w Warszawie?

Introligator z Warszawy wykonuje falcowanie zgodnie z wytycznymi klienta na dowolnym typie papieru. Falcerka składa ulotki farmaceutyczne wykonane na cienkim papierze o nietypowym formacie, mapy wykorzystywane jako materiały promocyjne miast oraz broszury na targi. Ponadto maszyna profesjonalnie zagina wydruki na papierze o wysokiej gramaturze, z których wykonuje się np. eleganckie zaproszenia.

W zakładzie introligatorskich wykonuje się różne łamania papieru, w tym nietypowe zagięcia. Firmy mogą zamawiać materiały zgodne z dowolnym projektem. Introligator złoży ulotkę bądź broszurę z zachowaniem pełnej staranności. Dzięki temu bardzo duża ulotka farmaceutyczna zmieści się do niewielkiego pudełka z tabletkami. Jednocześnie informacje zawarte na ulotce będą wygodne do odczytania przez pacjenta. Treści na zagięciach pozostaną czytelne i wyraźne, nawet po wielokrotnym rozłożeniu i złożeniu papieru.

Jakie inne usługi wykonuje introligator?

U introligatora można wykonać nie tylko profesjonalne falcowanie, ale i szereg innych usług. Zakład zajmuje się oprawianiem książek i albumów w oprawy twarde i miękkie z różnych materiałów. Ponadto introligatorzy dziurkują strony umieszczane w folderach reklamowych i skoroszytach oraz przygotowują registry, czyli wcięcia na krawędziach papieru. Dzięki nim odnajdywanie informacji w katalogach lub dat w kalendarzach jest o wiele łatwiejsze.